automotive

TOYOTA GAZOO Racing chce v Austrálii vybojovat vytoužený titul

Tým TOYOTA GAZOO Racing WRT odjíždí na Rallye Austrálie, na poslední kolo sezóny 2018, s cílem utkat se o titul mistra světa v kategorii továrních týmů, kde momentálně vévodí s náskokem 12 bodů. Ott Tänak zůstává v boji o titul mistra světa 23 bodů za prvním v pořadí. V pětici nejlepších závodních jezdců se drží i jeho kolegové Esapekka Lappi a Jari-Matti Latvala s vozy Toyota Yaris WRC.

Rallye Austrálie, zasazená do Coffs Harbour na pobřeží Nového Jižního Walesu přibližně v polovině cesty mezi Sydney a Brisbane, představuje směsici šotolinových silnic, od zatáčkovitých lesních úseků až po rychlejší plynulé úseky v otevřené krajině.

Po cvičném rozjezdu ve čtvrtek ráno se v pátek uskuteční první soutěžní akce s novými erzetami Orara East a Coldwater a tradiční Sherwood, ve všech případech s dvojím průjezdem. Sobotní program je posunut jižněji a zahrnuje dva nové měřené úseky, které využívají části staré erzety Nambucca, zde s rozšířením o Urunga a závodní okruh Raleigh.

Pátek i sobotu zakončují dva průjezdy krátkým asfaltovým úsekem při pobřeží Coffs Harbour. V neděli, která je posledním dnem této závodní sezóny, uvidíme tři erzety vždy s dvojím průjezdem, přičemž krátce po speciálně bodované Power Stage Wedding Bells bude následovat slavnostní vyhlášení vítězů.

Tommi Mäkinen (šéf týmu)
„Měli jsme vzrušující sezónu s mnoha výkyvy a vše je již připraveno k velmi napínavému poslednímu kolu v Austrálii. Čeká nás možnost vyhrát šampionát v naší teprve druhé sezóně, to by byl fantastický úspěch. Jako obvykle to nebude jednoduché, ale máme důvod si věřit. V Británii i Španělsku jsme ukázali dobré výsledky na šotolině a zřejmě se nám podařila nějaká vylepšení pro tyto podmínky, které se celkem podobají podmínkám v Austrálii. Všichni pilně pracují k dosažení našeho cíle a vzhledem k silnému vozu a třem výborným jezdcům máme myslím dobrou šanci k tomuto cíli dospět.“

Jari-Matti Latvala (jezdec, vůz č. 7)
„Do Austrálie se opravdu těším. Tato rallye se mi líbí. V první řadě tam panuje uvolněná atmosféra a počasí je obvykle skvělé, takže je to hezké místo k zakončení sezóny. Letos udělali na trase hodně změn, ale většinu cest již z minulosti známe a víme, že jsou zpravidla dost rychlé, což se mi samozřejmě líbí. Vzhledem k našemu tempu v poslední době tam odjíždím s jistotou a doufám, že budu mít dobrý výsledek, který nám pomůže vyhrát šampionát.“

Ott Tänak (jezdec, vůz č. 8)
„V Austrálii do toho dám vše, čeho budu schopen. Stále mám alespoň teoretickou šanci získat titul v mistrovství závodních jezdců, a přestože to není tak úplně v mých rukou, budu tlačit na pilu a nevzdám se. V mistrovství továrních týmů máme výhodu a myslím, že si stojíme velmi slibně. Zejména si můžeme věřit s ohledem na to, jak si náš vůz v posledních podnicích vedl na šotolině. Rallye Austrálie je vždy výzvou, ale mnoho tamních úseků je rychlých a plynulých, což nám vyhovuje.“

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top