automotive

Toyota chce v Japonsku vlaky na vodíkový pohon

Společnosti Toyota Motor Corporation a East Japan Railway Company podepsaly dohodu o spolupráci na možném propojení mezi železnicí a automobily v otázkách vodíkové mobility. Cílem spolupráce je pomoci vybudovat společnost s nižší uhlíkovou stopou, zakládat vodíkové čerpací stanice a zavádět technologie vodíkových palivových článků do vlaků.

Obě společnosti mají zájem spojit své silné stránky a v současnosti projednávají detaily mnoha různých otázek v oblasti využití vodíku. Patří sem i budování vodíkových čerpacích stanic na pozemcích ve vlastnictví JR East, zavádění vozidel a autobusů na palivové články pro potřeby místní dopravy a využívání technologií palivových článků v železničních vozech.

Toyota a JR East mají rovněž zájem společnými silami rozvíjet iniciativy v souladu s potřebami místních komunit. Za tímto účelem obě společnosti chtějí požádat o spolupráci místní samosprávy, podniky, občany i další zapojené subjekty. Cílem těchto aktivit je vybudovat řetězec pro zásobování vodíkem, přispívající k regionálnímu rozvoji a růstu.

Budoucí cíle

Spolupracovat s místními samosprávami, podniky, občany a dalšími zainteresovanými partnery
Vybudovat řetězec pro zásobování vodíkem v prostorách železničních stanic
Podporovat regionální rozvoj prostřednictvím programů na snižování uhlíkové stopy
Konkrétní iniciativy

Zakládat vodíkové čerpací stanice, rozšiřovat jejich počet a prosazovat co nejširší využívání energie z vodíku
Zakládat vodíkové čerpací stanice
Zavádět osobní vozidla i autobusy na palivové články do sítě regionální dopravy s propojením na železnici
Zavádět technologie palivových článků do železničních vozů
Realizovat technologický průzkum zaměřený na bezpečnost karoserií vozů převážejících velký objem vodíku

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top