Informatika

ThinkPad poháněný procesorem Snapdragon s vícedenní výdrží baterie

Společnost Lenovo představila zcela nový ThinkPad X13s vyvinutý ve spolupráci se společnostmi Qualcomm Technologies, Inc. a Microsoft. Jedná se o první notebook poháněný prémiovým procesorem Snapdragon 8cx Gen 3 s operačním systémem Windows 11 Pro. Ultratenký a ultralehký design bez ventilátoru zajistí tichý provoz a posunuje tak uživatelskou zkušenost na novou úroveň. Ohromí hlavně neuvěřitelnou výdrží baterie až 28 hodin, umělou inteligencí, rozšířenými možnostmi připojení 5G včetně mmWave a podporou aplikací skrze platformu Microsoft App Assure pro nerušenou práci, bezproblémové zabezpečení a spolupráci.

Notebook ThinkPad X13s je navržen tak, aby spotřebovával méně energie. Horní a spodní kryty jsou vyrobeny z 90 % certifikovaného recyklovaného hořčíku, zatímco kryt a rám baterie jsou vyrobené z 97 % recyklovaného plastu a zároveň karton a ochranné výplně pro převoz notebooku jsou plně recyklovatelné. ThinkPad X13s je vyroben metodou nízkoteplotního pájení Lenovo, která může snížit emise uhlíku až o 35 %. Mimo jiné je vybaven také nízkospotřebovým 13,3palcovým displeje s poměrem stran 16:10 s možností dotykového ovládání nebo technologií Eyesafe s nízkou hladinou modrého světla. To snižuje potřebu napájení, čímž dochází k redukci spotřeby energie.

Pro produktivní práci odkudkoliv

Tento lehký notebook o hmotnosti pouze 1,06 kg eliminuje každodenní trápení s neustálým napájením a hledáním dostupného internetového připojení. Je ideální pro terénní pracovníky, cestovatele, práci na dálku a všechny, kteří často střídají své pracovní lokace. Wi-Fi 6E poskytuje stabilnější vysokorychlostní připojení. Pokud není připojení dostupné, nebo není dostatečně zabezpečené, lze zařízení přepnout na 5G mmWave nebo sub6 Wireless WAN. Získáte tak bleskurychlé, vysoce bezpečné připojení i na cestách.

V současné době technologických inovací je nejdůležitější přinášet chytřejší a produktivnější spolupráci zákazníků s jejich zařízeními. Z tohoto důvodu notebook ThinkPad X13s propojuje komunikační lištu s 5megapixelovou kamerou s automatickým rámováním fungující na bázi umělé inteligence, a s možností infračervené (IR) kamery, a standardní sestavou tři mikrofonů poskytující potlačení šumu během konferenčních hovorů. Snapdragon 8cx Gen 3 představuje procesor Computer Vision, který disponuje významným vylepšeními uživatelského prostředí. Jedná se například o zlepšení detekce přítomnosti člověka pro pohodlnější ověřování uživatele, či zvýšení bezpečnosti a soukromí. Důležitá je také úspora energie díky automatickému vypnutí nebo ztlumení displeje, když se uživatel odvrátí od obrazovky.

Čipset Snapdragon 8cx Gen 3 zajišťuje výjimečnou účinnost baterie a výkon, který byste očekávali od prémiového firemního notebooku. Snapdragon 8cx Gen 3 je první 5nm čip na světě pro počítače se systémem Windows a díky své mimořádné struktuře se stává nejvýkonnějším a nejefektivnějším procesorem společnosti Qualcomm Technologies. Přináší rychlost zpracování s nárůstem výkonu na úrovni systému až o 57 % a multi-tasking zvládá rychleji až o 85 %. Nabízí tak neuvěřitelně pohotový
a svižný výkon. Díky plynulému přepínání mezi Wi-Fi a ultrarychlými sítěmi 5G sub6 nebo 4G LTE může zůstat neustále zapnutý a připojený. Zvukové a kamerové funkce poháněné umělou inteligencí vytváří videokonference, které vás pohltí, a které pomáhají uživatelům zůstat produktivní a soustředěný.

Pro potěšení IT pracovníků

Hybridní model práce tady s námi zůstane i v budoucnu. Nástroje notebook ThinkPad X13s bezpochyby potěší koncové uživatele, ale zařízení v IT odděleních musí splňovat přísné požadavky různorodého podnikového prostředí. Služby společnosti Lenovo mohou pomoci s kompletním přechodem na optimalizované moderní IT prostředí od plánování, konfiguraci, přes rozmístění a management, až po podporu a následnou likvidaci.

Společnosti Lenovo, Qualcomm Technologies a Microsoft průběžně spolupracují s nejlepšími nezávislými dodavateli softwaru (ISV) skrze program Microsoft App Assure pro ARM zařízení s Windows. Tímto podporují původní kompatibilitu a vylepšení možností firemních aplikací, jako jsou Microsoft 365, Zoom, Sophos a mnoho dalších, které jsou důležité pro produktivitu a spolupráci. Pozornost je věnována také zabezpečení zařízení a dat, neoprávněnému přístupu k síti či virtualizaci potřeb zákazníků. Vylepšená emulace platformy x64 ve Windows 11 nabízí lepší zkušenost se staršími aplikacemi, což umožňuje vývojářům softwaru postupný přirozený přechod na binární rozhraní (ABI) ARM64EC.

ThinkPad X13s je navíc vybaven pokročilou hardwarovou a softwarovou ochranou proti hrozbám prostřednictvím komplexní bezpečnostní platformy ThinkShield. Snapdragon 8cx Gen 3 slučuje vrstvené zabezpečené spouštění (secure boot) a strukturu Microsoft Pluton implementovanou na čipu Qualcomm Secure Processing Unit. V počítačích s Windows 11 splňujících standard Secured-core tak chrání identitu uživatele, dat i aplikací.

Směřování k lepší a udržitelnější budoucnosti

Kromě recyklovaných materiálů a efektivních výrobních procesů nabízí společnost Lenovo také velkoobjemové obaly, které mohou snížit množství obalového odpadu. Díky projektu Lenovo CO2 Offset Service, prostřednictvím kterého mohou firmy přispívat na konkrétní ekologické projekty, se zákazníkům skrze nákupy počítačů Think (stolní počítače, pracovní stanice, notebooky) podařilo kompenzovat více než 500 000 tun oxidu uhličitého. To odpovídá množství skleníkových plynů, které vypustí více než 100 000 osobních automobilů během jednoho roku.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top