automotive

Studenti učiliště Škody Auto vyrobili kupé Škoda Atero

M. Boleslav 24. června (ČTK) – Studenti Středního odborného učiliště strojírenského Škody Auto vyrobili jediný exemplář kompaktního kupé Škoda Atero. Je to současně třetí učňovské auto z projektu, který má podpořit dovednosti a kreativitu studentů této školy. Předloni vyrobili ultrakompaktní kabriolet Citijet a loni Pickup Funstar.

Škoda Atero je 4,3 metru dlouhé dvoudveřové kupé a je zatím nejsložitějším žákovským vozem automobilky. Základem je model Škoda Rapid Spaceback, který byl výrazně upraven, například posunutím a změnou sklonu sloupků, upraven byl i sklon střechy. “Pohonné ústrojí tvoří motor 1.4 TSI o výkonu 92 kW (125 k) a sedmistupňová převodovka DSG,” uvedla automobilka v tiskové zprávě.

Přední nárazník má velký nasávací otvor, výfuk pochází z modelu Škoda Octavia RS, z octavie si studenti vypůjčili i osmnáctipalcová kola. Na přední nápravě jsou brzdy s děrovanými kotouči s vnitřní ventilací. Sportovně laděný interiér je doplněný o LED osvětlení a soundsystém o výkonu 1800 wattů se 14 reproduktory.

Práce na voze trvaly přes půl roku, podílel se na nich šestadvacetičlenný žákovský tým, čtyři dívky a 22 chlapců. Podporu jim poskytli učitelé odborného výcviku a zástupci oddělení technického vývoje, designu a výroby.

Střední odborné učiliště strojírenské automobilky bylo založeno v roce 1927. Studenti zde studují ve tří- nebo čtyřletých technických oborech ukončených výučním listem nebo maturitou. V denním studiu ho navštěvuje téměř 900 žáků, z toho zhruba 14 procent dívek. V nástavbovém studiu si v současné době zvyšuje svou kvalifikaci zhruba 100 zaměstnanců.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top