ČTK

Strojírnám Unex loni vzrostly tržby o šest pct. na 2,56 mld. Kč

Strojírensko-metalurgická společnost Unex z Uničova na Olomoucku loni zvýšila tržby meziročně o šest procent z 2,405 miliardy korun v roce předchozím na 2,56 miliardy. S růstem tržeb vedení Unexu počítá i letos, sdělil dnes ČTK předseda představenstva společnosti Unex Milan Bačko. Vedení firmy očekává letos růst tržeb o desetinu.

“Rok 2016 pro nás byl úspěšný obchodně i manažersky. Získali jsme řadu nových zakázek pro naši strojírenskou i slévárenskou výrobu, a to i díky účasti a prezentaci firmy na domácích i zahraničních odborných veletržních akcích,” uvedl Bačko.

Ukazatel EBITDA, tedy zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace, se loni v případě Unexu zvýšil o 35 milionů korun na 132 milionů korun. Bačko doplnil, že Unex v roce 2016 zvýšil svým zaměstnancům mzdy v průměru o 13 procent.

V letošním roce vedení Unexu očekává meziroční růst tržeb o deset procent a ukazatel EBITDA se zvýší zřejmě o 20 procent. “Naše systematické a dlouhodobé investice do výrobních technologií i oblasti lidských zdrojů se pozitivně promítají do zvyšování produktivity. Díky tomu dokážeme našim zákazníkům nabídnout větší rozsah výrobních kapacit, případně rychlejší dodávky objednaných výrobků,” dodal Bačko.

Skupina Unex se specializuje na vývoj, výrobu, montáž a modernizace kolesových rypadel pro těžbu nerostných surovin. Vyrábí také velké svařované ocelové konstrukce. Většinu produkce vyváží do zahraničí. “Firma se specializuje výhradně na zakázkovou výrobu pro zákazníky z nejrůznějších průmyslových odvětví, přičemž 80 procent produkce směřuje mimo český a slovenský trh,” řekl ČTK mluvčí Unexu Boris Keka.

Unex je aktivní například i v oblasti vývoje nových součástek pro dálkově řízená těžkotonážní rypadla a dumpery, tedy sklápěče. “Tyto stroje vyvíjejí přední světoví výrobci této techniky. Z výrobních závodů v Uničově, Olomouci a Snině směřují k zákazníkům například také komponenty robotů nebo výrobky do elektrických a hybridních vozidel řady předních evropských výrobců,” dodal Keka.

Skupina Unex nedávno investovala čtvrt miliardy korun do modernizace svých závodů v Uničově a Olomouci. Díky dokončeným investicím se zvýšila výrobní kapacita uničovského závodu a v olomouckém provozu se sníží množství tuhých látek vypouštěných do ovzduší

Ve třech závodech v Uničově, Olomouci a slovenské Snině skupina Unex zaměstnává zhruba 2000 lidí. Stoprocentním vlastníkem akciové společnosti Unex je firma ARCADA Capital.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top