ČTK

Strojírna Fritzmeier měla vyšší provozní zisk i tržby

Vyškovská strojírna Fritzmeier v hospodářském roce končícím loni v červnu zvýšila provozní zisk o 30 procent na 63 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti založené ve Sbírce listin. Vyšší měla strojírna i tržby.

Tržby za prodej vlastních výrobků a služeb firmě rostou už několik let. Poslední tři hospodářské roky jsou nad miliardovou hranicí. Aktuálně už se blíží hranici 1,5 miliardy korun. Firma očekává růst i letos.

Fritzmeier loni převzal montáž drtivé většiny dveří pro společnost LINDE a začal s lakováním dalších produktů, které vyrábí sesterské společnosti.

Fritzmeier se zabývá výrobou kabin pro stavební stroje a manipulační techniku. Podnik patří k největším zaměstnavatelům na Vyškovsku. Loni pro Fritzmeier pracovalo průměrně 592 lidí. Jejich počet pravidelně roste. Na Vyškovsku je nyní také jedna z nejnižších nezaměstnaností v Jihomoravském kraji. Ve městě se daří mimo jiné právě strojírenství. Vyškovský Fritzmeier je dceřinou společností německé matky stejného jména.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top