ČTK

Strojírna Fritzmeier měla vyšší provozní zisk i tržby

Vyškovská strojírna Fritzmeier v hospodářském roce končícím loni v červnu zvýšila provozní zisk o 30 procent na 63 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti založené ve Sbírce listin. Vyšší měla strojírna i tržby.

Tržby za prodej vlastních výrobků a služeb firmě rostou už několik let. Poslední tři hospodářské roky jsou nad miliardovou hranicí. Aktuálně už se blíží hranici 1,5 miliardy korun. Firma očekává růst i letos.

Fritzmeier loni převzal montáž drtivé většiny dveří pro společnost LINDE a začal s lakováním dalších produktů, které vyrábí sesterské společnosti.

Fritzmeier se zabývá výrobou kabin pro stavební stroje a manipulační techniku. Podnik patří k největším zaměstnavatelům na Vyškovsku. Loni pro Fritzmeier pracovalo průměrně 592 lidí. Jejich počet pravidelně roste. Na Vyškovsku je nyní také jedna z nejnižších nezaměstnaností v Jihomoravském kraji. Ve městě se daří mimo jiné právě strojírenství. Vyškovský Fritzmeier je dceřinou společností německé matky stejného jména.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top