automotive

Středočeské automobilky Škoda a TPCA chystají letní odstávku

Středočeské automobilky Škoda Auto a TPCA chystají pravidelnou letní odstávku výroby, zaměstnance čeká celozávodní dovolená. Při odstávce se bude v továrnách provádět údržba či modernizace strojů. Pracovníkům mladoboleslavské automobilky Škoda Auto začne hromadné volno 4. července a potrvá tři týdny. V kolínském závodě TPCA se počítá s dvoutýdenní odstávkou od 1. srpna.

Mluvčí Škody Auto Jana Bahníková dnes ČTK sdělila, že třítýdenní celozávodní dovolená ve třech domácích výrobních závodech Škody Auto v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí začne v pondělí 4. července. “Toto období bez výrobního programu je využíváno k aktivitám v oblasti údržby a optimalizace výrobních provozů,” dodala.

Podle dnešního vydání týdeníku Škodovácký odborář čeká dovolená tisíce lidí ve výrobě, logistice a řadě dalších obslužných pracovišť. Naopak zaměstnanci na pracovištích, která jsou nutná například pro přípravu nových modelů, či v administrativě, na branách nebo stravování v práci zůstanou a dovolenou si vyberou v jiných termínech.

V automobilce Toyota Peugeot Citroën Automobile začne letní odstávka v pondělí 1. srpna a potrvá dva týdny. Mluvčí firmy Marek Hovorka dnes ČTK sdělil, že kromě běžné údržby strojů a zařízení čekají kolínskou automobilku investice například ve svařovně či lisovně, kde se počítá s instalováním nových robotů.

Škoda Auto zaměstnává kolem 27.000 pracovníků, v japonsko-francouzské automobilce TPCA pracuje zhruba 3000 lidí.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top