automotive

Středočeské automobilky Škoda a TPCA chystají letní odstávku

Středočeské automobilky Škoda Auto a TPCA chystají pravidelnou letní odstávku výroby, zaměstnance čeká celozávodní dovolená. Při odstávce se bude v továrnách provádět údržba či modernizace strojů. Pracovníkům mladoboleslavské automobilky Škoda Auto začne hromadné volno 4. července a potrvá tři týdny. V kolínském závodě TPCA se počítá s dvoutýdenní odstávkou od 1. srpna.

Mluvčí Škody Auto Jana Bahníková dnes ČTK sdělila, že třítýdenní celozávodní dovolená ve třech domácích výrobních závodech Škody Auto v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí začne v pondělí 4. července. “Toto období bez výrobního programu je využíváno k aktivitám v oblasti údržby a optimalizace výrobních provozů,” dodala.

Podle dnešního vydání týdeníku Škodovácký odborář čeká dovolená tisíce lidí ve výrobě, logistice a řadě dalších obslužných pracovišť. Naopak zaměstnanci na pracovištích, která jsou nutná například pro přípravu nových modelů, či v administrativě, na branách nebo stravování v práci zůstanou a dovolenou si vyberou v jiných termínech.

V automobilce Toyota Peugeot Citroën Automobile začne letní odstávka v pondělí 1. srpna a potrvá dva týdny. Mluvčí firmy Marek Hovorka dnes ČTK sdělil, že kromě běžné údržby strojů a zařízení čekají kolínskou automobilku investice například ve svařovně či lisovně, kde se počítá s instalováním nových robotů.

Škoda Auto zaměstnává kolem 27.000 pracovníků, v japonsko-francouzské automobilce TPCA pracuje zhruba 3000 lidí.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top