Informatika

Společnost Veeam uzavírá rekordní rok 2021 s 27% růstem

Společnost Veeam Software, lídr v řešeních pro zálohování, obnovu a správu dat umožňujících Modern Data Protection, oznámila další čtvrtletí dvojciferného růstu, s meziročním nárůstem ročního obratu z pravidelných výnosů (Annual Recurring Revenue, ARR) o 27 % což znamená, že rok 2021 byl pro Veeam nejúspěšnějším rokem v historii. Společnost Veeam nejenže dosáhla rekordních tržeb, ale také uzavřela rok 2021 jako celosvětově druhý největší dodavatel řešení ochrany dat, popáté za sebou se umístila jako lídr v Magickém kvadrantu podnikových řešení pro zálohování a obnovu dat pro rok 2021 , se 73% meziročním nárůstem zaznamenala rychlejší růst v oblasti Microsoft Office 365 než očekávala, a dosáhla více než 36% meziročního růstu řešení Veeam Availability Suite.

„IDC očekává, že celkový trh poskytování ochrany dat formou služby (Data Protection as a Service, DPaaS) dosáhne do roku 2025 výdajů ve výši 18,4 miliardy dolarů ,“ řekl Anand Eswaran, generální ředitel společnosti Veeam. „Vzhledem k současnému globálnímu prostředí a skutečnosti, že podniky nyní musí chránit více dat než kdy dříve – před ransomwarem a kybernetickými útoky, s ohledem na dodržování předpisů i nových regulací a složitost vzdálených pracovních prostředí – věřím, že tržní příležitost je ještě větší, než se předpovídá. Veeam předstihnul celkovou vyspělost trhu, roste mnohem rychleji a je pevně usazen v epicentru datového ekosystému. To svědčí o našich zaměstnancích a firemní kultuře, o tempu vývoje a inovací a o naší spolupráci s partnery, díky níž dodáváme řešení, která překonávají očekávání zákazníků a budují důvěru.“

„Rok 2021 byl pro společnost Veeam, její rozvoj a vedoucí postavení v oboru neuvěřitelný. Uzavřít rok 2021 v regionu EMEA s 28% meziročním růstem ARR je fenomenální úspěch. Nemohu být pyšnější na tým EMEA, který překračuje rámec běžné podpory zákazníků a zároveň rozvíjí ještě užší vztahy s naší mimořádnou a vysoce uznávanou partnerskou ProPartner sítí,” řekl Daniel Fried, generální ředitel (GM) a senior viceprezident (SVP) pro EMEA a Worldwide Channels ve společnosti Veeam. „V roce 2022 budeme pokračovat ve zrychlování naší růstové trajektorie s postupným zaměřením na podnikový segment a zároveň zajistíme hladký přechod všech zákazníků z trvalých licencí na předplatné, nabídku on-premise řešení nebo cloudových služeb založených na technologiích Veeam.”

Nejdůležitější události roku 2021

• Anand Eswaran byl jmenován novým generálním ředitelem společnosti Veeam a členem představenstva společnosti. William (Bill) H. Largent odstoupil z funkce generálního ředitele, aby se mohl soustředit na svou roli předsedy představenstva. Eswaran přišel do společnosti Veeam z úspěšného působení ve společnosti RingCentral, kde byl na pozici prezidenta a provozního ředitele (COO) zodpovědný za exponenciální růst a rozšiřování počtu zákazníků.

• Nativně cloudová ochrana dat od společnosti Veeam vykázala více než 420% meziroční růst. Nové verze řešení Veeam Backup for AWS v4, Veeam Backup for Microsoft Azure v3 a Veeam Backup for Google Cloud Platform v2 jsou nyní integrovány přímo do řešení Veeam Backup & Replication v11a se 100% funkčností pro držitele licence Veeam Universal Licence (VUL).

• Ukládání dat v cloudu je hnací silou masivního růstu. Společnost Veeam v roce 2021 přesunula do veřejných cloudových úložišť více než 500 PB (0,5 EX) dat, což představuje 135% meziroční nárůst. Jednotná platforma společnosti Veeam pro Modern Data Protection – jednoduchá, flexibilní, spolehlivá a výkonná – je i nadále standardem v oboru a poskytuje zákazníkům nejvyšší úroveň hodnoty.

• Od uvedení produktu Veeam Backup & Replication v11 na trh v prvním čtvrtletí roku 2021 si jej stáhlo více než 450 000 uživatelů. Verze V11, která byla vydána jako nejpokročilejší řešení ochrany dat pro cloudové, virtuální, fyzické, NAS a podnikové aplikace, nyní umožňuje organizacím urychlit zavádění cloudových služeb Amazon Web Services (AWS), Azure a Google, když zajišťuje spolehlivé zabezpečení, ochranu a správu dat z jediné konzole.

• Řešení Veeam Backup for Microsoft Office 365 zaznamenalo v roce 2021 73% meziroční růst ARR. Jednička mezi řešeními pro zálohování a obnovu dat v Microsoft 365 umožňuje uživatelům bezpečně zálohovat data na libovolné místo, včetně lokálního úložiště, hyper-škálovatelného cloudu nebo u poskytovatele služeb. Na Veeam nyní spoléhá 8,5 milionu uživatelů, kteří chrání svá data v Office 365. Verze V6 bude vydána začátkem roku 2022.

• Funkce od společnosti Veeam na ochranu před ransomwarem v řešeních Veeam Backup & Replication, Veeam ONE a Veeam Disaster Recovery Orchestrator (které vykázalo 204% meziroční růst) nadále poskytují zákazníkům rychlé a spolehlivé možnosti obnovy po kybernetických útocích, s různými možnostmi neměnných úložišť, provozovaných lokálně i v cloudu.

• Mezi zákazníky Veeam patří 81 % společností z žebříčku Fortune 500 a 70 % z Global 2000. Mezi nové zákazníky za 4. čtvrtletí patří: Johnson Matthey, Telefónica Uruguay, TUI Group, Yamaha Brazil, Anglicare Southern Queensland, BIOCAD, Brunel International N. V, Calan and Associés Sp. z.o.o., City of Victoria, Clough Group, Franprix, Kern County, Lancaster University, Leumit Health Services, Lindsay Australia, PKO Ubezpieczenia a Transdev.

„Vzhledem k úžasné růstové trajektorii Veeamu jsme se úzce zaměřili na další zlepšování našich interních schopností v oblasti kybernetické bezpečnosti, s důrazem na naši kybernetickou odolnost a posílení myšlení zaměřeného na bezpečnost, které od nás naši zákazníci očekávají. Náš systém řízení bezpečnosti informací (ISMS), certifikovaný podle normy ISO, byl rozšířen o model řízení bezpečnosti zaměřený na uživatele, proaktivní zpravodajství o hrozbách a další zapojení externí komunity z oblasti informační bezpečnosti,“ řekl Gil Vega, manažer informační bezpečnosti ve společnosti Veeam.

„Poptávka zákazníků po řešeních, která poskytují ochranu a zálohování dat bez ohledu na to, kde jsou umístěna, jestli v jádru systémů, v cloudu nebo na okraji sítě, roste s tím, jak se zvyšuje i nasazování aplikací. V průběhu roku 2021 se Veeam snažil na tuto poptávku reagovat vylepšením svých produktů pro zálohování Microsoft Office 365 a Veeam Backup & Replication v11 a v11a. Podle našeho sledování trhu softwaru pro ukládání dat za 1. pololetí roku 2021 se společnosti Veeam podařilo zvýšit podíl na trhu softwaru pro replikaci a ochranu dat a zaujmout první místo v regionech EMEA a LATAM a druhé místo na celosvětovém trhu. Veeam také plánuje rozšířit svou ochranu dat v aplikacích typu SaaS díky chystané podpoře dat v Salesforce.com,“ řekl Phil Goodwin, viceprezident pro výzkum ve společnosti IDC.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top