robotika

Soutěž o roboty řady Epson T

Společnost Epson s hrdostí představuje složení poroty historicky první soutěže o roboty řady Epson T, kterou pro rok 2018 tvoří pět expertů z průmyslu, akademických kruhů a politiky z celé Evropy. Jejich úkolem bude vyhodnotit příspěvky jednotlivých účastníků z Evropy, Blízkého východu a Ruska. Soutěž vkládá nejnovější technologii do rukou budoucnosti: univerzity, instituce pro terciální vzdělávání a výzkumné ústavy předkládají nápady pro podporu růstu, rozvoje a zvýšení konkurenceschopnosti průmyslu robotiky a automatizace.

Porota ze všech předložených příspěvků vybere ty nejpřínosnější a v lednu pak mezi nimi začne hledat celkového vítěze. Autoři vybraných příspěvků budou vyzváni, aby svoje aplikace porotě představili v rámci živé bodované prezentace. Poslední datum pro předložení přihlášek je 15. prosince 2018.

 

Porota se skládá z pěti členů:

Eva Kaili, poslankyně Evropského parlamentu, předsedkyně řeckého sociálně demokratického hnutí (Pasok/Elia), předsedkyně výboru Evropského parlamentu pro posuzování vědeckých a technologických možností (STOA)
Patrick Schwarzkopf, výkonný ředitel společnosti VDMA pro robotiku a automatizaci
Profesor Darwin Caldwell, ředitel výzkumu Italského technologického institutu v Janově a hostující profesor na fakultě automatického řízení a systémového inženýrství univerzity v Sheffieldu
Dr. Imre Paniti, MTA-SZTAKI, Institut pro informatiku a řízení, Maďarská akademie věd
Yoshifumi Yoshida, Epson Executive Officer, dříve COO, Robotics Solutions Operations Division
Volker Spanier, šéf divize robotických řešení společnosti Epson Europe, představil členy poroty takto: „Je báječné, že členové poroty tohoto prvního ročníku soutěže o robot společnosti Epson přinášejí tak pestrou směsici zkušeností, odborností a geografické příslušnosti. Porota posoudí hodnotu vybraných projektů s ohledem na všechny aspekty vývoje automatizace a vybere vítězný projekt, který bude skutečným ztělesněním inovace na poli robotiky.“ Dodal také: „Zájem, který tato soutěž již vyvolala napříč celou oblastí EMEAR, je vskutku inspirující a demonstruje skutečnou a naléhavou touhu příští generace po lepším porozumění a rozvoji robotických a automatizovaných řešení. Podpora získávání praktických zkušeností studenty a výzkumnými ústavy, rozvoje digitálních dovedností a porozumění představuje jeden z fundamentálních principů společnosti Epson.“

Společnost Epson je předním výrobcem robotů a usiluje o zvýšení dostupnosti robotických řešení napříč všemi průmyslovými odvětvími, velkým i malým firmám, a to prostřednictvím škálovatelné a flexibilní nabídky robotů, od nejnovějších typů dvouramenných robotů a technologií WorkSense W-01 až po cenově dostupnější modely T3, T6 a VT6, které jsou označovány jako „Just Enough Robot“.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top