automotive

Soul tento měsíc rozhodne, zda zakáže prodej některých modelů VW

Jihokorejské ministerstvo životního prostředí se do konce tohoto měsíce rozhodne, zda zruší certifikaci 32 modelům vozů automobilky Volkswagen. Oznámení ministerstva přichází poté, co státní zástupce obvinil německou automobilku z falšování dokumentů o testech emisí a hlučnosti.

V případě, že se ministerstvo rozhodne zrušit certifikaci dotčených modelů Volkswagenu a jeho divizí Audi a Bentley, bude jejich prodej v zemi pozastaven. Jednání na ministerstvu se má konat 22. července a rozhodnutí by mělo být oznámeno po jeho skončení.

Jihokorejské divize Volkswagenu a Audi uvedly, že počkají až na rozhodnutí ministerstva. Poté budou zvažovat další kroky.

Prodej Volkswagenu v Jižní Koreji v první polovině letošního roku klesl meziročně o 33 procent na 12.463 vozů.

Volkswagen loni v září přiznal, že po celém světě instaloval do zhruba 11 milionů naftových aut software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku. Právní kroky vůči automobilce již kvůli tomu podniklo několik zemí, včetně USA a Německa. Korejská prokuratura minulý měsíc v rámci širšího vyšetřování činnosti automobilky zatkla místního manažera Volkswagenu.

Ministerstvo životního prostředí na počátku letošního roku nařídilo pozastavit prodej modelu Qashqai automobilky Nissan Motor kvůli obvinění z manipulací se systémem kontroly emisí. Minulý měsíc jihokorejská divize Nissanu podala na ministerstvo žalobu, napsala agentura Reuters.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top