ČTK

Soud prodloužil Vítkovicím Envi lhůtu na reorganizační plán

Krajský soud v Ostravě prodloužil společnosti Vítkovice Envi, která je od srpna v úpadku, lhůtu k předložení reorganizačního plánu do 31. ledna příštího roku. Znalec má totiž na vypracování posudku k reorganizaci termín až do 31. prosince a jeho posudek je pro řádné přepracování a doplnění reorganizačního plánu nezbytný. Vyplývá to z informací zveřejněných v insolvenčním rejstříku.

Vítkovice Envi patří do strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group. Vyrábějí nádrže pro bioplynové stanice, čistírny odpadních vod a skladování a mají 100 zaměstnanců. Insolvenční návrh na sebe podala sama firma, do insolvenčního řízení se přihlásilo téměř sto věřitelů s pohledávkami za více než 150 milionů korun. Řada z nich je ale z vítkovické skupiny. K největším věřitelům patří Komerční banka, společnost Ekomont, nebo firmy ze skupiny VMG Vítkovice Revmont a Vítkovice, a. s. Věřitelé a soud schválili firmě reorganizaci, vedení společnosti nyní přepracovává reorganizační plán.

Firma Vítkovice Envi uvedla, že ji do úpadku přivedla změna podmínek provozování závodu, zejména to, že její obchodní partneři neplnili své závazky a že nebyly uzavřeny smlouvy na investice, jejichž uzavření společnost předpokládala. Vítkovice Envi jsou stoprocentní dceřinou společností firmy Vítkovice Power Engineering, která je rovněž v úpadku.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top