personalistika

Sociální sabatikl SAP podpořil zaměstnance i neziskovky

Společnost SAP nabízí svým zaměstnancům možnost vybočit z pracovního stereotypu a v rámci placeného volna dva týdny pomáhat ve vybrané charitativní či neziskové organizaci. Více než dva a půl tisíce pracovníků v Praze a v Brně tak mohou využít svých dovedností i zkušeností a pomoci řešit výzvy, kterým čelí neziskové a sociální podniky. Zároveň tak mohou vystoupit ze zažité pracovní rutiny, rozšířit si obzory a získat inspiraci pro svou další práci.

SAP Social Sabbatical letos v ČR proběhl poprvé. Program podpořil organizace, které se věnují vzdělávání nejmladší generace i učitelů v oblasti digitálních dovedností. Čtyři týmy tvořené zaměstnanci různých entit společnosti SAP působících na českém trhu pomáhaly po dobu dvou týdnů řešit konkrétní výzvy neziskových a sociálních organizací COSIV, Data4You, Malá Technika a Prg.ai.

Prvotním záměrem v organizaci Malá technika byla studie, jak oslovit firmy v České republice a nabídnout jim spolupráci při tvorbě kurzů digitálních dovedností pro nejmenší. „Naším úkolem byla tvorba komunikační strategie a propagačních materiálů. Protože dobře známe cílovou skupinu, mohli jsme poradit, co funguje a co ne, což nám také pomohlo při vymýšlení konceptu komunikační strategie. Mám velkou radost, že jsme Malé technice pomohli a dodali jim i potřebné sebevědomí,“ popisuje Anna Baginová ze společnosti SAP Services své zkušenosti.

V Prg.ai zase experti SAP pomohli s vytvořením marketingové strategie k propagaci školení Elements of AI a celkové osvěty české společnosti na téma umělé inteligence. Vytvořili plán kampaně, zahrnující sérii eventů, tiskových zpráv a komunikaci na sociálních sítích, včetně péče o komunitu, včetně po-eventové péče o komunitu. „Na začátku naší spolupráce jsme věnovali hodně času průzkumu. Vytvořili jsme rozsáhlou byznys studii zaměřenou na poznání organizace zevnitř, hlavně co se týče marketingu. Zjistili jsme, že organizace disponuje širokou sítí kontaktů, která však není efektivně využívána. Snažili jsme se ji tedy maximálně využít v plánování úspěšné kampaně,“ přibližuje svoje zapojení do projektu Kateřina Jurečková ze společnosti SAP Services.

V organizaci COSIV pak dobrovolníci ze společnosti SAP pomáhali s byznysovým plánem k tvorbě školení pro učitele. Součástí toho bylo i mapování základních a středních škol, jejich velikosti a kontaktů na ně. „Díky projektu jsem měl možnost vystoupit ze své komfortní zóny a získat sebevědomí v komunikaci, protože čeština není můj rodný jazyk. Potěšilo mne zjištění, že má čeština je na skvělé úrovní, aniž bych si to uvědomoval. Od začátku nás vzdělávání učitelů nadchlo, což nám dodávalo energii, díky níž jsme během dvou týdnů odvedli neuvěřitelné množství práce,“ komentuje Mikolaj Buszman ze SAP Ariba.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top