automotive

Škoda zvýšila loni v ČR prodej na rekordních 82.000 aut

Automobilka Škoda Auto zvýšila na domácím trhu v ČR v loňském roce prodej o více než 11 procent na 82.000 vozů. Překonala tak dosavadní rekord z roku 2015, kdy prodala o osm tisíc automobilů méně. Vyplývá to z dnešních informací firmy. Údaje o celém trhu zveřejní Svaz dovozců automobilů ve čtvrtek.

Škoda své výsledky překonávala i v jednotlivých měsících s výjimkou července 2016, v němž probíhala plánovaná třítýdenní celozávodní dovolená. Například v prosinci zvýšila meziročně prodej o 900 vozů na 6600 prodaných aut. Nejúspěšnějším měsícem byl červen s rekordem 7965 prodaných aut. Úspěšně se vyvíjel také program prodeje prověřených ojetých vozů Škoda Plus, který zvýšil odbyt o šest procent na 36.000 aut.

“Škoda má za sebou první rok se zásadně modernizovanou prodejní a servisní sítí, díky které jsou profesionální prodejci schopni nabízet zákazníkům služby té nejvyšší úrovně a standardů,” uvedl ředitel Škody Auto ČR Luboš Vlček.

Nejprodávanějším modelem na českém trhu byla loni Škoda Octavia, kterou si pořídilo více než 28.000 zákazníků. Na druhém místě je Škoda Fabia s 21.500 vozy a třetím nejoblíbenějším českým modelem je Rapid s 11.000 prodanými vozy. Na čtvrtém místě skončil Superb, rovněž s téměř 11.000 prodanými vozy, což je o 86 procent více než v předchozím roce.

Každé třetí prodané vozidlo značky v ČR bylo financováno prostřednictvím Škoda Financial Services. Trendem v oblasti financování je stále dlouhodobý pronájem vozů soukromým osobám, který si v loňském roce prostřednictvím programu “Škoda Bez starostí” sjednalo více než 1,5 tisíc nových zákazníků. Nejžádanější byly modely Octavia, Rapid a Yeti.

Škoda Originální díly vykázala růst obratu o téměř sedm procent a Originální příslušenství pak o 15 procent.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top