automotive

Škoda nabídne k prvním jízdním testům vůz Kodiaq

Škoda Auto dnes poprvé nabídne k jízdním testům svůj nový SUV model Kodiaq. Vůz, který se vyrábí ve východočeských Kvasinách a k prvním zákazníkům se má dostat v únoru příštího roku, bude testován na Mallorce.

Objednávky na Kodiaq prodejci Škody přijímají od začátku října. Základní cena vozu je 677.900 Kč. V Číně, která je pro Škodu Auto největším trhem, firma se zahájením výroby počítá ve druhém čtvrtletí příštího roku. Později by se měla objevit také verze kupé se sníženou zádí.

Předpokládaný konkurent novinky Hyundai SantaFe začíná s cenou 679.900 Kč, větší Grand SantaFe stojí 1,18 milionu Kč. Kia Sorento se prodává od 949.980 Kč a Audi Q5 startuje na jednom milionu korun.

Škoda loni vyrobila přes milion vozů. Má tři závody v ČR, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku, v Indii, na Ukrajině a v Kazachstánu. Zaměstnává 26.600 lidí. Za letošní rok očekává rekordní počet prodaných vozů i rekordní finanční výsledky.

 

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top