Informatika

Revoluce ve střední třídě: Infinix představil české ceny řady NOTE 40

Infinix představuje české ceny svých nejnovějších smartphonů střední třídy. Řada NOTE 40 představuje významný pokrok v technologii All-Round FastCharge 2.0. Uživatelé se mohou těšit na inovace jako je 100W Multi-Speed FastCharge, Wireless MagCharge a samostatně vyvinutý čip podporující multifunkční režimy nabíjení. Navíc model NOTE 40 Pro nabízí živý a zaoblený 3D 120Hz AMOLED displej a robustní 108MP superzoom fotoaparát s podporou OIS. Infinix prostě nedělá kompromisy a nabízí spotřebitelům high-end funkce v střední cenové kategorii.

Infinix Note 40 a Infinix Note 40 Pro nabízí nejenom jasný, velký a kvalitní AMOLED displej, ale také stereo reproduktorový systém od renomované značky JBL. Výkon zařízení je také klíčový, a to díky procesoru MediaTek Helio G99 Ultimate s 8 až 12 GB operační paměti, kterou lze navýšit dvojnásobně pomocí funkce virtuální RAM.

Řada NOTE 40 přináší technologii All-Round FastCharge 2.0, poháněnou prvním samostatně vyvinutým čipem Cheetah X1 od Infinixu. Tento čip integruje vysoce přesnou detekci výkonu, bezpečnou detekci napětí a podporu různých uživatelských scénářů. Zajištuje tak výjimečnou efektivitu nabíjení kdekoli a kdykoli. NOTE 40 Pro+ 5G podporuje 100W Multi-Speed FastCharge, takže nabijete 50 % baterie za pouhých 8 minut v hyper režimu. Nabízí také režim pro nízké teploty a inteligentní režim pro adaptivní nabíjení. Série se může pochlubit vysokou hustotou baterie, takže nabijete 1 600 cyklů a stále máte 80% kapacity baterie. Ve své třídě navíc nabízí bezkonkurenční 20W Wireless Magcharge.

Ve střední třídě určitě zaujme Infinix MagKit pro pohodlné magnetické nabíjení, včetně pouzdra na telefon MagCase, magnetické nabíjecí podložky MagPad a magnetické powerbanky MagPower. Technologie Extreme-Temp zajistí spolehlivé nabíjení až do -20 °C, ideální do mrazu. Bypass Charging 2.0 usměrňuje proud, aby přímo napájel základní desku během intenzivního hraní her nebo sledování videí, čímž předchází přehřívání. Reverzní nabíjení umožňuje sdílet energii s ostatními zařízeními pomocí kabelu nebo bezdrátově rychlostí až 10W. Podpora protokolu PD3.0 umožňuje nabíjení notebooků pomocí nabíječky telefonu, což eliminuje potřebu více nabíječek.

Klenotem inovované řady NOTE je NOTE 40 Pro, který bude k dostání za 6 899 Kč / 275 EUR. Řada Pro je inspirována nabízí úchvatný displej zakřivený o 55°, na němž najdete odolné sklo Corning® Gorilla® Glass. Jak už je u Infinixu zvykem, zákazníci dostanou pořádně nadupaný balíček, kde najdou rychlou nabíječku, ochranné sklo na displej, designový kryt s magnetickým upevněním a sluchátka s konektorem USB-C. Navíc v rámci uvedení na trh všichni dostanou zdarma bezdrátovou nabíječku v hodnotě 699 Kč (akce platí do 5. 5. 2024). Dostupné jsou modely v zelené a zlaté barvě, které ještě v červnu doplní černá.

Tradičnější NOTE 40 se pyšní plochým displejem s ultraúzkým rámečkem s designem Unibody MDA (metal device antenna), který skrývá anténu v rámu. Displej AMOLED s 120Hz nabízí rozlišení 1080P a maximální jas 1300 nitů, což zajišťuje lepší viditelnost za všech světelných podmínek. Certifikace TÜV Rheinland pro ochranu očí proti modrému světlu a vysoká frekvence stmívání PWM 2160Hz poskytuje zážitek bez blikání, který přináší zvýšený komfort pro oči uživatelů.

Model NOTE 40 je dostupný ve zlaté a černé barvě. Na pultech prodejců a v e-shopech ho najdete za 5 499 Kč / 220 EUR.

Řada NOTE 40 představuje čipsety D7020 a G99, které využívají špičkové 6nm procesy pro energetickou efektivitu a vysoký výkon. Tyto čipsety jsou vylepšeny AI funkcemi na XOS 14, včetně Folaxu, Ask AI a generátoru AI tapet, což zvyšuje kreativitu a produktivitu.

Pro mobilní hráče znamená 24GB rozšířené RAM vylepšený multitasking, zatímco systém chlazení s vakuovou komorou snižuje teploty až o 7°C. XBOOST Frame Rate Control optimalizuje výkon pro populární MOBA a FPS hry, poskytující prémiový herní zážitek při maximálních snímkových frekvencích. Kromě toho řada NOTE 40 obsahuje duální stereo reproduktory, které byly vyladěny inženýry z JBL do nejmenšího detailu pro pohlcující kvalitu zvuku.

Celou sérii doplní v červnu 2024 ještě model NOTE 40 Pro+5G s čipem MediaTek Dimensity 7020. Cena je stanovena na 8 499 Kč / 335 EUR. Infinix ve spolupráci s DesignWorks, společností skupiny BMW, připravuje opět úspěšnou Racing Edition, která bude k dispozici také v červnu tohoto roku.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top