ČTK

Ředitel Motorpalu vítá, že věřitelé souhlasí s reorganizací firmy

Generální ředitel zadlužené jihlavské společnosti Motorpal Radim Valas uvítal, že věřitelé firmy dnes přijali její reorganizační plán. ČTK řekl, že přijetí plánu významně stabilizuje a uklidní situaci. Podle něj si oddechnou zaměstnanci, navíc se jim plošně zvýší od října platy o tři procenta. Plán na reorganizaci firmy obsahuje kroky k řešení dluhu strojírenského podniku při zachování výroby včetně avizovaného vstupu strategického investora Moto Capital.

To, že věřitelé dnes přijali u Krajského soudu v Brně plán reorganizace firmy, je podle Valase “jedním z důležitých kroků celkového restrukturalizačního procesu a zahájení další spolupráce zejména s dodavateli na klidnější bázi”. Podle něj to uklidní i zaměstnance. “Protože tam byla velká nervozita zejména v počátku toho procesu. Nyní jim navíc od října plošně přidáme tři procenta platu,” řekl ČTK Valas.

Situace ve firmě nebyla jednoduchá, výroba se ale v závodech Motorpalu nepřerušila a pracovníci dostávali mzdy.

Provozní financování Motorpalu už zajišťuje Moto Capital, který mu poskytl na provoz 60 milionů korun. “Záchrana Motorpalu byla nutným předpokladem pro další kroky. Jsme přesvědčeni, že firma má značný potenciál uspět se svými produkty na obrovských trzích především Ruska, Číny a Indie, kde se v oblasti vznětových motorů mění legislativa ve prospěch přísnějších emisních norem,” dodal majitel Moto Capital a menšinový akcionář Motorpalu Grzegorz Hóta. Podle něj je Motorpal jedním z mála výrobců na světě, který dokáže výrobcům motorů dodat kompletní řešení splňující potřebné emisní normy.

Motorpal, který zaměstnává skoro 1300 lidí, je v insolvenčním řízení od ledna. Insolvenční návrh na sebe podala firma sama, soud jí následně povolil reorganizaci. Výše přihlášených pohledávek je podle insolvenčního rejstříku přes 931 milionů korun, majetek podniku znalec ocenil na 310 milionů.

Motorpal vyrábí ve čtyřech závodech v Jihlavě, Jemnici, Batelově a Velkém Meziříčí vstřikovací systémy pro dieselové motory a přesné díly pro automobilový průmysl.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top