Informatika

Red Hat Summit 2024 otevřel své brány

Jedna z největších světových událostí v oblasti open source Red Hat Summit 2024 dnes otevřela v Denveru v Coloradu své brány. Ve dnech 6. až 9. května se zde sejdou zástupci IT lídrů a odborníci z předních světových komunit zaměřených na open source, nativně cloudové technologie a umělou inteligenci. Letošního ročníku se účastní 76 sponzorů, více než 1300 společností ze 71 zemí a čtyřdenní program nabídne přes 300 prezentací, labů a diskusí.

Red Hat Summit & AnsibleFest je každoroční setkání odborníků, zákazníků a partnerů společnosti Red Hat a zástupců médií a open source komunity z celého světa. Letošní ročník je zaměřen na budoucnost open source, technologie hybridního cloudu a jejich roli při zvyšování úrovně umělé inteligence (AI) v rychle se vyvíjejícím prostředí. Hlavními tématy summitu jsou implementace open source řešení v nově vznikajících nebo specializovaných technologických oblastech, jako jsou umělá inteligence, strojové učení a vzdálený edge computing, s akcentem na skutečnost, že nejnovější produkty a služby Red Hatu tvoří základ hybridního cloudu pro podnikovou AI – nyní i do budoucna.

AnsibleFest, akce věnovaná automatizační platformě Red Hat Ansible, se koná souběžně s Red Hat Summitem, aby měli účastníci během celého týdne přístup k oběma programům. Platforma Red Hat Ansible umožňuje organizacím automatizovat řadu IT procesů, které se obvykle provádějí manuálně, včetně provisioningu, správy konfigurací, nasazení aplikací a orchestrace.

Společnost Red Hat, přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, který své celosvětově největší výzkumné a vývojové centrum provozuje v České republice, představuje v Denveru řadu novinek zdůrazňujících dynamiku společnosti a inovace v oblasti AI i edge computingu, včetně zajímavých aktualizací nových produktů, zákaznických referencí a oznámení strategických partnerství. Mezi hlavní partnerské iniciativy Red Hatu patří:

Pure Storage a Red Hat zrychlují zavádění moderní virtualizace v podnicích

Platformy Portworx by Pure Storage a Red Hat OpenShift sjednocují virtuální stroje (VM) a kontejnery, aby splňovaly požadavky podnikové úrovně na modernizaci aplikací ve velkém měřítku a na jakékoli výpočetní a úložné infrastruktuře.

Red Hat OpenShift je všeobecně dostupný na Oracle Cloud Infrastructure

Společnosti Red Hat a Oracle oznámily všeobecnou dostupnost platformy Red Hat OpenShift na Oracle Cloud Infrastructure (OCI). Tato spolupráce kombinuje přední aplikační platformu pro hybridní cloud využívající Kubernetes s předním distribuovaným cloudem a umožňuje provozovat certifikované a podporované konfigurace Red Hat OpenShift na platformě OCI.

Mezi hlavní zákaznické reference Red Hatu představené v první den programu patří:

Red Hat pomáhá společnosti Lloyds nastartovat transformaci prostředí pro vývojáře, zvýšit kvalitu softwaru a rychlost uvádění produktů na trh

Bankovní skupina Lloyds Banking Group využila hybridní cloudovou platformu a poradenství Red Hat k modernizaci své inženýrské organizace. Open Source Programme Office společnosti Lloyds spolupracovala se Red Hatem na vývoji rámce InnerSource založeného na zásadách open source, jako jsou spolupráce napříč týmy a rychlé iterace. Zavedením řešení InnerSource společnost Lloyds zvýšila produktivitu svých vývojářů, rychlost vývoje softwaru, a tím i rychlost digitálních inovací, díky čemuž získala agilitu, která jí umožňuje rychle reagovat na potřeby zákazníků a změny na trhu.

Red Hat pomáhá společnosti Ortec Finance zrychlit růst a zkrátit dobu uvádění produktů na trh

Společnost Ortec Finance, globální poskytovatel technologií a řešení pro řízení rizik a výnosů, implementuje Microsoft Azure Red Hat OpenShift, aby mohla rychleji uvádět nová řešení na trh díky otevřenějšímu a více kolaborativnímu přístupu k vývoji softwaru. Ortec Finance se stává agilnějším podnikem díky modernizaci úloh a sjednocení svých týmů na nové platformě Ortec Finance Cloud Application (ORCA), jejíž základem je Azure Red Hat OpenShift. Ortec Finance rovněž zavádí i OpenShift AI na platformě Azure Red Hat OpenShift, aby podpořila vývoj aplikací AI s cílem dosáhnout vyšší efektivity a inovací pro zákazníky.

Red Hat a Lawrence Livermore National Laboratory podporují budoucnost superpočítačů

Red Hat Enterprise Linux se stal operačním systémem pro El Capitan, první exascale superpočítač NNSA. Jako katalyzátor softwarové sady pro El Capitan představuje RHEL klíčové propojení při přípravě cloudových superpočítačů s komponentami AI/ML. Platforma se snadno integruje se stávajícím technologickým prostředím LLNL a poskytuje zjednodušenou správu a uživatelské prostředí, které zahrnuje jak tradiční systémy, tak infrastrukturu El Capitan nové generace.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top