Informatika

Pure Storage do Microsoft Azure přináší blokové úložiště

Pure Storage oznámil všeobecnou dostupnost úložiště Pure Cloud Block Store na Microsoft Azure Marketplace. Díky společnému datovému plánu napříč prostředími více cloudů mohou zákazníci přecházet do cloudu dle své konkrétní situace. Vedle bezproblémové přenositelnosti aplikací do cloudu mají možnost doplňovat lokálně (on-premise) provozované úlohy pomocí cloudových řešení pro vývoj a testování, obnovu po havárii nebo vysokou dostupnost.

Výhody cloudu, zejména jednoduchost správy, cena dle spotřeby a bezproblémové upgrady, jsou pro firmy stále lákavější. Uvědomují si, že nejlepším způsobem, jak dosáhnout svých cílů, je implementace hybridního přístupu k IT. Podle prognóz společnosti IDC vyřeší do konce letošního roku více než 90 % podniků své požadavky na infrastrukturu pomocí kombinace řešení on-premises, vyhrazených soukromých cloudů, několika veřejných cloudů a současných platforem.

„Společnost Pure přináší novou zkušenost s využíváním cloudu. Nabídkou cloudového blokového úložiště Pure Cloud Block Store na platformě Microsoft Azure pokračujeme v překonávání překážek při implementaci cloudu. Pomáháme zákazníkům získat spolehlivost, odolnost, výkon a jednoduchost provozu, které od řešení Pure očekávají bez ohledu na to, kde konkrétně jsou uložena jejich data,“ řekl Dan Kogan, viceprezident pro produkty FlashArray ve společnosti Pure Storage.

„Pure i Microsoft Azure sdílejí přesvědčení, že si zákazníci zaslouží bezproblémově fungující řešení, bez ohledu na to, zda využívají lokální, hybridní, multicloudovou či edge infrastrukturu. Řešení Pure Cloud Block Store na platformě Azure poskytuje vysokou dostupnost a výkon. Máme radost, že můžeme přivítat Pure Cloud Block Store na Azure Marketplace, což nám umožní přinést našim společným zákazníkům zvýšenou mobilitu dat i jejich ochranu,“ uvedl Aung Oo, partner managementu Microsoft Azure Storage.

Řešení Pure Cloud Block Store poskytuje bezproblémovou mobilitu dat mezi on-premise a cloudovými prostředími. Prostředí je konzistentní bez ohledu na to, kde konkrétně jsou data uložena (lokálně, v cloudu, hybridním cloudu nebo multicloudu). Společnosti Pure Storage a Microsoft spolupracují na podpoře společných zákazníků přecházejících na cloud při řešení jejich různorodých potřeb a nabízejí jim mj. následující funkcionality:

  • Společný datový plán napříč prostředími: Protože úložiště Pure Cloud Block Store využívá stejný operační systém jako špičkové systémy FlashArray společnosti Pure, mohou zákazníci získat všechny výhody platformy pro úložiště podnikové třídy – včetně redukce dat, vestavěných snímků (snapshots), virtualizační technologie thin provisioning a vysoké dostupnosti – nativně v cloudu a navíc s výhodou hladce fungující mobility dat mezi více cloudy. Řešení poskytuje konzistentní rozhraní API a automatizaci mezi on-premises a cloudovými službami, což umožňuje vývojářům provést jediné sestavení aplikace a nasadit ji napříč hybridním cloudem.
  • Odolnost a spolehlivost: Pure Cloud Block Store zvyšuje spolehlivost cloudového úložiště tím, že zajišťuje odolnost aplikací a dat vzhledem k jednotlivým kritickým bodům možného selhání (single points of failure, části systémů, jejichž chyba může způsobit selhání celku). Společnost Pure současně oznámila funkci Pure Validated Design for Microsoft SQL Server Business Resilience, která zajišťuje kontinuitu podnikání pro kritické databáze SQL Serveru provozované on-premises a umožňuje zotavení po havárii při provozu v cloudu. Tuto funkci zajišťuje právě nové úložiště Pure Cloud Block Store pro Microsoft Azure a jeho vysoká dostupnost. Kombinace Microsoft SQL Serveru a řešení FlashArray//X, FlashArray//C a Pure Cloud Block Store poskytuje zákazníkům nejvyšší úrovně dostupnosti aplikací a zajišťuje kontinuitu podnikání pro nejdůležitější úlohy provozované na Microsoft SQL Serveru.
  • Nákladová efektivita: Zákazníci využívající nativně cloudová řešení zaznamenají viditelné úspory nákladů. Dojde k tomu díky špičkovým funkcím redukce dat společnosti Pure a rovněž díky snížené režii správy. Ta se obvykle dostavuje po nasazení nativně cloudového blokového úložiště v důsledku eliminaci nutnosti správy IOPS (vstup/výstup), šířky pásma a kapacity jednotlivých svazků. Bezkonkurenční efektivita práce s daty umožňuje zákazníkům nakupovat v cloudu menší kapacitu, aniž by to ohrozilo funkčnost a flexibilitu podnikového úložiště.

Předplacené služby společnosti Pure zahrnují program Evergreen a sjednocené předplatné, kdy se on-premise řešení a Pure Cloud Block Store účtuje v rámci jednotného cenového modelu podle spotřeby. Sjednocené předplatné Pure představuje funkci opravdu podnikové třídy, která poskytuje maximální flexibilitu pro využívání služeb a platby za skutečnou spotřebu.

Společnost Pure Storage současně oznámila aktualizace svého vlajkového softwaru Purity pro řešení úložišť FlashBlade a FlashArray. Vylepšení softwaru umožňuje zrychlit aplikace provozované na Windows a poskytuje ochranu proti ransomwaru na úrovni souborů, bloků dat i nativních cloudových aplikací. Úložiště FlashBlade a FlashArray mají nyní posílenou ochranu díky snímkům SafeMode; komplexní portfolio dalších ochranných nástrojů zajišťuje, že data jsou vždy bezpečná a lze je obnovit během několika sekund. Nově uvedené aktualizace jsou k dispozici prostřednictvím modelu předplatného Pure Evergreen.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top