Informatika

Pure Storage a Meta spolupracují na projektu RSC pro výzkum umělé inteligence

Pure Storage oznámila svou roli v novém superclusteru pro výzkum umělé inteligence (AI) společnosti Meta. Dle ní má být systém Research SuperCluster (RSC) celosvětově nejrychlejším superpočítačem pro provoz umělé inteligence.

Systém RSC bude pomáhat výzkumníkům společnosti Meta v oblasti umělé inteligence vytvářet nové a lepší modely AI. Tyto modely se budou moci učit z bilionů příkladů, pracovat ve stovkách různých jazyků, plynule analyzovat obsah složený současně z textu, obrázků a videa, vyvíjet nové nástroje pro rozšířenou realitu a mnoho dalšího. RSC vydláždí cestu k budování technologií pro příští hlavní výpočetní platformu Mety, metaverzum, v níž budou aplikace a produkty založené na umělé inteligenci hrát důležitou roli.

Společnost Meta si vybrala Pure, protože potřebovala partnera pro ukládání dat, který by dokázal poskytnout robustní a škálovatelné úložné kapacity potřebné pro provoz RSC. Díky produktům FlashArray a FlashBlade bude mít systém RSC bezkonkurenční výkon umožňující rychlou analýzu strukturovaných i nestrukturovaných dat; technologie společnosti Pure mají navíc ve svém základu jednoduchost, spolehlivost a udržitelnost.

Pure Storage je dlouholetým dodavatelem technologií pro společnost Meta a v roce 2017 jí pomohl navrhnout první generaci infrastruktury pro výzkum umělé inteligence. Od té doby obě společnosti pokračují ve spolupráci. Systém RSC je nejnovějším příkladem toho, jak Pure pomáhá společnosti Meta dosahovat jejích cílů v oblasti výzkumu AI.

„Technologie pohánějící metaverzum budou vyžadovat masivně výkonná výpočetní řešení schopná okamžitě analyzovat stále větší množství dat. Systém RSC společnosti Meta představuje průlom v oblasti superpočítačů, který povede k novým technologiím a zákaznickým zkušenostem, umožněných právě AI. Těší nás, že můžeme být součástí tohoto projektu, a jsme zvědavi na pokrok, kterého výzkumníci společnosti Meta v oblasti umělé inteligence dosáhnou,“ uvedl Rob Lee, technický ředitel společnosti Pure Storage.

Portfolio produktů a řešení společnosti Pure Storage umožňuje provozovat rozsáhlé pracovní úlohy spojené s umělou inteligencí. Tato vysoce výkonná řešení s optimalizovanou architekturou jsou navržena tak, aby zabírala co nejmenší prostor a minimalizovala svou ekologickou stopu. Zákazníci mohou s jejich pomocí zpracovávat obrovské množství dat ze strukturovaných i nestrukturovaných zdrojů, a to rychle, spolehlivě a efektivně. Řešení Pure využitá v systému RSC společnosti Meta zahrnují:

  • FlashArray//C je vysokokapacitní platforma určená pro podnikové prostředí, která poskytuje hyperkonsolidaci, garantovanou dostupnost 99,9999 % a konzistentní latenci v řádu jednotek milisekund pro ta nejnáročnější prostředí. Unikátní architektura FlashArray//C je založena na technologii buněk QLC a umožňuje úložnému poli splnit přísné požadavky na výkon, napájení, hustotu dat a prostor v prostředí RSC.
  • FlashBlade je nejvyspělejší úložné řešení v oboru založené plně na technologii flash. Je určeno pro konsolidaci a rychlé zpracování souborových a objektových dat. Řešení FlashBlade přináší masivně paralelní platformu, která je schopna poskytovat ultrarychlý výkon pro miliardy (billions) objektů a souborů.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top