automotive

Provozní zisk Škody Auto v pololetí vzrostl téměř o třetinu

Provozní zisk automobilky Škoda Auto se v prvním pololetí zvýšil o 31,2 procenta na 685 milionů eur (18,5 miliardy Kč), zejména díky příznivému vývoji odbytu a optimalizaci nákladů. Oznámil to dnes mateřský koncern Volkswagen. Tržby Škody Auto vzrostly o 10,8 procenta na 7,114 miliard eur (192,4 miliardy Kč) a poprvé v historii tak za první pololetí překročily sedm miliard eur, informovala automobilka v tiskové zprávě.

Škoda Auto již ve středu uvedla, že odbyt v prvním pololetí jí vzrostl o téměř pět procent na rekordních 596.400 aut. K rekordnímu výsledku přispěl solidní vývoj na nejdůležitějších trzích, v Číně a v Evropě, a také výrazný růst prodeje modelů Fabia, Superb a Yeti. Další růst podniku má podpořit uvedení na trh sportovně-užitkového vozu Škoda Kodiaq. Zahájení prodeje je plánováno na začátek roku 2017.

“Značce Škoda se investice do modelové palety vyplácí. V prvním pololetí roku 2016 překonala poptávka po našich automobilech dosavadní plány. Dobrá situace v počtu přijatých objednávek plně vytížila naše továrny a zajistila kvalitní výnosy,” poznamenal předseda představenstva Škoda Auto Bernhard Maier.

Optimalizace nákladů, která stojí za vyšším ziskem společnosti, se týkala hlavně materiálů. Automobilka v prvním pololetí také více investovala, hmotné investice činily 207 milionů eur, loni ve stejném období to bylo 146 milionů eur.

Provozní zisk celého koncernu Volkswagen v prvním pololetí kvůli nákladům v souvislosti se skandálem kolem měření emisí naftových aut spadl o 22 procent na 5,3 miliardy eur.

Volkswagen loni v září přiznal, že po celém světě instaloval do zhruba 11 milionů naftových aut software umožňující manipulovat s měřením emisí. Aféra se rovněž týká asi 1,2 milionu vozů společnosti Škoda Auto.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top