automotive

Prodej aut v Polsku by měl letos stoupnout o více než desetinu

Prodej nových osobních automobilů v Polsku by měl v letošním roce stoupnout o více než desetinu na 390.000 vozů z loňských 352.500 vozů. Předpověděl to dnes polský institut pro výzkum automobilového trhu Samar. Uvedl rovněž, že v dubnu se prodej meziročně zvýšil o 21 procent na 34.518 vozů. To představuje nejlepší dubnový výsledek od roku 2000.

Do čela polského automobilového trhu se v dubnu vrátila česká značka Škoda poté, co ji v březnu předstihla německá značka Volkswagen. Nejprodávanějším modelem v Polsku v letošním roce zatím zůstává Škoda Octavia, za kterou následuje Škoda Fabia, napsal institut Samar.

Za první čtyři měsíce letošního roku se na polském trhu prodalo přes 139.000 nových osobních automobilů, tedy o téměř 16 procent více než ve stejném loňském období.

Prodej automobilů v období od ledna do dubna výrazně rostl také v České republice. Podle středečních údajů Svazu dovozců automobilů se zvýšil o 12 procent na 82.729 vozů. V samotném dubnu přitom dosáhl rekordních 23.131 automobilů.Porsche_911_Targa_LA_Auto_Show_2006

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top