automotive

Prodej aut s alternativním pohonem loni v EU stoupl, v ČR klesl

Prodej osobních automobilů s alternativním pohonem v Evropské unii v loňském roce stoupl o zhruba čtyři procenta na 609.629 vozů. Vyplývá to z údajů, které dnes na svých internetových stránkách zveřejnilo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). V České republice však prodej podle těchto údajů klesl o téměř pět procent na 5090 vozů, a to navzdory silnému růstu poptávky v závěru roku.

V samotném čtvrtém čtvrtletí odbyt automobilů s alternativním pohonem v EU meziročně stoupl pouze o procento na 168.103 vozů, zatímco v ČR se zvýšil o téměř 23 procent na 1462 vozů. Údaje zahrnují například elektromobily, hybridní vozy či auta poháněná zemním plynem.

Celkový prodej osobních automobilů v EU se loni podle dřívějších údajů ACEA zvýšil o téměř sedm procent na 14,641 milionu. V České republice vzrostl o 12,5 procenta na rekordních 259.693 vozů.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top