automotive

Přejezd pěti kontinentů s Toyotou: Na řadě je Afrika

Automobilka Toyota koncem srpna zahájí v Africe pátou etapu projektu Přejezd pěti kontinentů. Cílem projektu je poznávat kultury, různé typy podnebí a náročné podmínky, kterým jsou auta vystavována. Tým už projel Austrálii (2014), Ameriku (2015 a 2016) a Evropu (2017).

Tentokrát se do uvedeného projektu zapojí i členové z firem Suzuki Motor Corporation, Hino Motors Ltd. a Toyota Auto Body Co., Ltd. Účastníci projektu tak dokáží snáze pochopit potřeby zákazníků a zamyslet se nad tím, jaké typy automobilů jsou pro Afriku v příštích letech nejvhodnější.

Komentář Akia Toyody (prezident společnosti Toyota Motor Corporation)

Náš projekt ‚Přejezd pěti kontinentů‘ vyšel z myšlenky, že pokud chceme vyrábět stále lepší automobily, musíme lépe pochopit cesty celého světa. Od zahájení projektu v roce 2014 se zapojilo již 480 zaměstnanců, kteří absolvovali 350 dnů jízdy na trase přes 89 tis. kilometrů napříč třemi kontinenty: Austrálií, americkým kontinentem (Severní a Jižní Amerikou) a Evropou.
Členové projektu ‚Přejezd pěti kontinentů‘ zanechali své obvyklé práce a sami se chopili volantu a sžívali se s nejrůznějšími cestami po celém světě. Někdy se jednalo i o cesty v mimořádně náročných přírodních podmínkách. Poté se vrátili zpět do práce s bohatou zásobou nově získaných zkušeností z reálného světa, aby si mohli položit otázku: „Jak můžeme vyrábět stále lepší automobily, které dokáží vykouzlit úsměv na tvářích našich zákazníků?“ Díky tomuto projektu vzrostl celkový počet takových kolegů, ve které vkládám nemalé naděje.

Letos budeme čelit výzvě afrických cest. Za jízdy Afrikou jsem v minulosti nabyl pocitu, že automobily zde nejsou pouze dopravním prostředkem, ale spíše jde o nezbytnost, která lidem pomáhá plnit každodenní úkoly a také chránit jejich životy.

Členové týmu budou při každodenním zdolávání afrických cest za volantem našich vozidel přemýšlet o tom, jakým způsobem, a do jaké míry, jsou zde automobily nezbytností. Pevně věřím tomu, že se jim podaří z první ruky odhalit potenciál ukrytý v automobilech a vrátí se domů s novými poznatky o tom, jak vyrábět stále lepší automobily.

V této etapě projektu ‚Přejezd pěti kontinentů‘ vítáme i členy z firem Suzuki, Hino a Toyota Auto Body, kteří budou africký kontinent zdolávat společně s námi. Každá z těchto firem se v průběhu mnoha let specializovala na něco jiného. Překonáváním stejných cest a potíží jako jeden tým dokážeme společně odhalit věci, které jsme předtím vůbec netušili a věřím, že nám to pomůže dokonaleji porozumět tomu, jaké cesty v Africe vlastně jsou.

Chci vytvářet stále lepší automobily. Chci se postarat o to, aby automobily přinášely potěšení a lidé je měli rádi. Mým přáním je, aby se členové týmu s těmito ambicemi na afrických cestách co nejvíce poučili a poté se živi a zdrávi vrátili domů. Mám velkou radost z pomyšlení na to, že poté společně pokročíme na cestě k vytváření stále lepších automobilů.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top