automotive

Před deseti lety začala mladoboleslavská Škoda prodávat Roomster

Před deseti lety rozšířil modelovou řadu mladoboleslavské Škodovky model Roomster, jehož prodej oficiálně začal 1. června 2006. Vůz kategorie MPV s variabilním interiérem, ale nejednoznačně přijímaným designem, mimo jiné s ročním předstihem představil podobu přední části Fabie druhé generace. Přes praktický vnitřek ale Roomster u zákazníků nikdy neslavil příliš velké úspěchy, za devět let výroby jich vzniklo pouze 370.000.

Vůz, který techniku sdílel s Fabií (přední část karoserie, motory, přední náprava) a Octavií první generace (zadní náprava), se vyráběl i v užitkové variantě Praktik, jež po letech nabídla náhradu za populární Felicii Pickup. Jako jiné škodovky existoval i v oplastované variantě Scout, ale bez pohonu čtyř kol. První generaci Roomsteru, jejíž výroba skončila loni v dubnu, měla nahradit generace druhá, příbuzná s Volkswagenem Caddy, po aféře Dieselgate ale plány na jeho výrobu padly.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top