automotive

Počet zaměstnanců ve výrobě na Vysočině zůstane stejný

Dle nejnovějšího průzkumu personální agentury Grafton Recruitment zůstane letos počet pracovníků z výrobního sektoru na Vysočině stejný, nebo se bude lehce zvyšovat. Případné snižování počtu zaměstnanců zvažuje totiž pouze 6 % zaměstnavatelů, 35 % firem pak plánuje řady svých pracovníků na dělnických pozicích naopak rozšířit. Výrobní firmy, které chtějí získat kvalitní pracovní sílu, by měly zvážit úroveň nabízených mezd, mezi nejčastější důvody k odchodu ze zaměstnání totiž na Vysočině patří nízká mzda a dále nutnost směnného provozu.

Z průzkumu vyplývá, že stávající počet pracovníků na dělnických pozicích hodlá udržet 59 % výrobních firem z Vysočiny, v případě technicko-hospodářských pracovníků je to potom dokonce 80 %. „Až 35 % výrobních firem se dokonce chystá zvyšovat počty dělníků, pouze 6 % pak uvedlo, že zvažují snižování stavů. Obdobná situace je i u ostatních pozic v těchto společnostech,“ říká Hana Orgoňová, manažerka jihlavské pobočky Grafton Recruitment.

Z průzkumu dále vyplynulo, že pracovníci z výroby při výběru zaměstnavatele stále intenzivněji dbají na nabízené nefinanční benefity. Správně nastavené odměňování patří k velmi důležitým nástrojům na udržení loajality zaměstnanců i přilákání nových pracovníků. K nejžádanějším benefitům ve výrobě patří např. 13. a 14. plat nebo příspěvky na dopravu či stravování. Mezi dělnickými profesemi se však začínají prosazovat také benefity, které byly dříve typické spíše pro kancelářské prostředí. Z průzkumu vyplynulo, že mezi dělníky je zájem nejen o jazykové kurzy, ale také o nejrůznější formy flexibility práce. Pouze 15 % dotázaných firem umožňuje svým zaměstnancům na dělnických pozicích zkrácené úvazky či pružné začátky a konce směn. Možnost vybrat si směnnost pak poskytuje pouze 10 % firem.

Právě směnnost však patří hned po mzdě k druhému nejčastějšímu důvodu, proč lidé z výrobního sektoru z práce odcházejí. Mezi další důvody pak patří např. špatné zacházení nebo nevyhovující lokalita výkonu práce. Spokojení zaměstnanci si právě naopak na své firmě nejvíce váží dobré atmosféry a kolektivu (80 %), slušného a férového zacházení (55 %) a dobré mzdy (50 %). „Zaměstnavatelé by měli být schopni lidem naslouchat a vycházet jim vstříc v jejich potřebách. I když se směnnému provozu ve výrobě nevyhnou, mohou své lidi motivovat právě férovým přístupem, přátelskou atmosférou a zajímavými benefity,“ uvádí na závěr Hana Orgoňová.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top