ČTK

Partnerskou zemí strojírenského veletrhu v Brně bude Indie

Partnerskou zemí letošního mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně bude Indie. Organizátoři očekávají, že z této země bude na veletrhu zastoupena více než stovka firem, podobně jako před pěti lety, kdy byla Indie partnerskou zemí naposledy. ČTK to řekl Jiří Erlebach z Veletrhů Brno.

Podle odborníků má Indie potenciál stát se ve střednědobém horizontu třetí největší ekonomikou světa. “Zvát budeme i velké indické firmy, například automobilku Tata Motors,” uvedl Erlebach.

Účast indických firem na brněnském veletrhu, který se uskuteční od 9. do 13. října bude zajišťovat agentura EEPC (Engineering Export Promotion Council), která sdružuje více než 14.000 indických – převážně malých a středních firem.

“Naši indičtí partneři včetně příslušných vládních institucí potvrdili, že se Indie kromě oficiální účasti na průmyslovém veletrhu v Hannoveru a Moskvě opět zúčastní i strojírenského veletrhu v Brně v roli partnerské země. Je to výsledek delších diplomatických jednání na vládní úrovni,” uvedl generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.

Strojírenský veletrh je největší výstavní akcí v tuzemsku. Loni na něm vystavovalo 1708 firem a na stroje se přišlo podívat skoro 85.000 lidí.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top