Informatika

Oracle umí ochránit kritické úlohy

Společnost Oracle na konferenci Oracle OpenWorld oznámila rozšíření svého bezpečnostního portfolia. Nově představené cloudové služby jsou určeny k automatické ochraně pracovních úloh i dat před kybernetickými útoky a předcházejí také bezpečnostním problémům vznikajícím v důsledky chyb v konfiguraci. Služby Oracle Data Safe, Oracle Cloud Guard a Oracle Maximum Security Zones poskytují mj. centralizované nastavení zabezpečení, umožňují vynucení bezpečnostních pravidel a vytvářejí speciální prostředí pro zvlášť citlivá data.

Zákazníci mohou díky třem nově oznámeným službám lépe chránit své kritické pracovní úlohy. Tyto inteligentní nástroje fungují na pozadí, sbírají data o celém cloudovém prostředí, sledují netypické chování a další zdroje možných rizik. Služby Oracle Data Safe, Oracle Cloud Guard a Oracle Maximum Security Zones na potenciální problémy reagují automaticky. Zákazníci díky nim nemusejí navrhovat architekturu zabezpečení od nuly. Oproti konkurenčním cloudovým prostředím jsou v cloudu Oracle méně ohroženi důsledky chybných nastavení (konfigurací).

„Data dnes představují nejcennější aktivum a hackeři zneužívají všech prostředků, jak se k nim dostat. Může se stejně dobře jednat o problém v samotné databázi, v chování uživatelů nebo v podpůrné infrastruktuře,“ uvedl Vipin Samar, senior viceprezident společnosti Oracle pro zabezpečení databází. „Naše nové služby zákazníkům pomáhají zabezpečit data v cloudu bez ohledu na jejich rozsah a nezávisle na tom, nakolik jsou samotní zákazníci odborníky na zabezpečení.“

Cloud umožňuje organizacím zvyšovat úroveň zabezpečení. V rámci letos provedené studie 2019 Oracle KPMG Cloud Threat Report uvedlo 72 % organizací, že v cloudu dosáhly vyšší bezpečnosti, než by dokázaly na vlastní infrastruktuře. Společnost Oracle nyní dále napomáhá tomuto trendu, protože její nové služby automatizují bezpečnostní procesy jako celek ve všech úrovních cloudu, od infrastruktury po aplikační vrstvu. Podniky nyní mají záruku, že bezpečnostní funkce budou nejen zapnuté, ale také sladěné s potřebami jejich podnikání a konkrétními politikami a pravidly.

Oracle Data Safe automatizuje ochranu dat

Služba Oracle Data Safe představuje jednotné centrum pro automatizované řízení bezpečnosti databáze. Zajišťuje přehled o potenciálních problémech, ať už se týkají samotných dat nebo uživatelů a konfigurací. Poskytuje ovládají prvky zabezpečení, sleduje činnost databází i citlivá data a dokáže také databáze maskovat. Služba využívá mnoha desetiletí zkušeností společnosti Oracle se zabezpečením databází a je určena pro zákazníky služeb Oracle Database Cloud včetně Oracle Autonomous Database. Doplňuje se přitom s dalšími bezpečnostními mechanismy, jako je např. vždy zapnuté šifrování a automatické nasazování bezpečnostních oprav u Oracle Autonomous Database.

Oracle Cloud Guard poskytuje viditelnost a monitoring napříč cloudy

Služba Oracle Cloud Guard představuje řešení poskytující globální a centralizovaný přístup k zabezpečení různorodých aktiv zákazníků. Automaticky analyzuje data, detekuje hrozby a chyby v konfiguraci a odstraňuje bezpečnostní rizika bez nutnosti lidského zásahu. Neustále shromažďuje data z celého zásobníku aplikací i všech částí infrastruktury, má přístup k auditovacím protokolům (logům) a spolupracuje i s dalšími aplikacemi, jako je Oracle Data Safe, Oracle OS Management Service nebo produkty třetích stran. Dokáže automaticky detekovat a zastavit anomální aktivity, ukončuje škodlivé instance a odebírá uživatelská oprávnění, pokud je s příslušnými účty spojeno nebezpečné chování.

Maximum Security Zones – zabezpečení nejvyšší třídy

Oracle Cloud Maximum Security Zones vytvářejí v prostředí zákazníka speciální zónu, kde jsou bezpečnostní mechanismy povinné a vždy zapnuté (aktivní). Pomocí kombinace preventivních a detekčních prostředků vynucuje zásady zabezpečení napříč všemi službami Oracle Cloud, jejichž konfiguraci provedl samotný zákazník. Konfigurace zabezpečení jsou zamčeny a automaticky chráněny proti změnám, služba dále monitoruje a blokuje netypické, rizikové procesy. Služba Oracle Cloud Maximum Security Zones se automaticky aktivuje a propojí se všemi dalšími předkonfigurovanými bezpečnostními službami, včetně zabezpečení aplikací a nové služby Oracle Cloud Guard.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top