Informatika

Ochrana elektronické pošty je podle GFI Software pro české SMB nejdůležitější částí IT zabezpečení

Společnost GFI Software, dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích, uvedla, že podle jejího průzkumu provedeného mezi partnery v ČR a na Slovensku je podle 84 % z nich nejdůležitější částí IT zabezpečení ochrana elektronické pošty. Průzkum provedený v dubnu 2022 mezi prodejci společnosti ZEBRA SYSTEMS rovněž konstatuje, že vedle souboru technických nástrojů jsou jednou z nejúčinnějších aktivit pravidelná školení uživatelů.

V prostředí SMB podnikání patří firemní e-maily mezi kritické informace a poštovní servery a aplikace jsou zpravidla nejdůležitější IT infrastrukturou, protože jejich výpadek v podstatě zastaví obchodní provoz – bez ohledu na odvětví a typ organizace. Přesto řada organizací zabezpečení elektronické pošty podceňuje, což je mj. vidět na úspěšnosti phishingových e-mailů, které v současnosti představují nejvyužívanější formu kybernetických útoků.

K nejzajímavějším statistikám průzkumu patří:

• Z celkového pohledu na kybernetická rizika se IT prodejci nejčastěji setkávají s phishingovými útoky (74 %), ransomwarem (45 %) a využíváním softwarových zranitelností (37 %).

• 84 % českých a slovenských IT prodejců uvedlo, že ochrana elektronické pošty je pro jejich SMB zákazníky nejdůležitější částí IT zabezpečení, 62 % uvedlo ochranu koncových zařízení a 30 % ochranu hesel.

• V případě e-mailových útoků čelí podle prodejců jejich zákazníci nejčastěji spamům (84 %), phishingovým e-mailům (71 %) a e-mailům s podvrženými adresami (47 %).

• Nejúčinnější ochranou jsou antiviry na poštovním serveru (podle 68 % respondentů), školení uživatelů (65 %) a antispamové filtry (59 %).

„Elektronická pošta je dlouhodobě komunikačním kanálem, přes který směřuje nejvíce kybernetických útoků,“ řekla Marie Baranová, sales manažer pro řešení GFI Software v České republice a na Slovensku ve společnosti ZEBRA SYSTEMS. „Proto je důležité chránit e-mailový provoz s pomocí vícevrstvého zabezpečení nejen na koncových zařízeních, ale již na poštovním serveru s pomocí antivirových, antispamových a anti-phishingových filtrů. A vedle toho neustále vzdělávat uživatele o nově vzniklých formách e-mailových útoků.“

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top