ČTK

O obnovení výroby v huti Poldi se rozhodne příští týden

O obnovení výroby v huti Poldi se rozhodne příští týden. Výroba je zastavená zhruba půl roku, firma neplatila například za energie. Vedení podniku jedná s investorem, připravují se podpisy smluv. ČTK to dnes řekl personální ředitel Poldi Antonín Čimera.

Do práce by pak nastoupilo asi 130 lidí, zhruba dvě stovky jich kvůli dlouhodobým problémům se zpožďováním výplat a následnému ukončení výroby společnost opustily.

Pokud se Poldi podaří získat hotovost, vyplatit věřitele, připravit reorganizaci a znovu rozjet výrobu, bude podle personálního ředitele okamžitě hledat nové zaměstnance. “Budeme potřebovat lidi do výroby, to znamená jak oceláře, tak kováře, to budou nejstěžejnější profese,” uvedl Čimera.

Zbývající zaměstnanci dosud dostávali náhradu mzdy od úřadu práce. Tento postup umožňuje zákon o ochraně zaměstnanců při platební neschopnosti zaměstnavatele. Krajský soud také už několik měsíců řeší insolvenční řízení společnosti kvůli několikamilionovým dluhům.

Problémy s výplatou mezd řešila společnost dlouhodobě, předloni v červnu vyhlásili odboráři stávkovou pohotovost a později uspořádali protestní shromáždění. Minulý rok plánovali stávku, kterou ale nepodpořila většina členů odborů.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top