ČTK

O obnovení výroby v huti Poldi se rozhodne příští týden

O obnovení výroby v huti Poldi se rozhodne příští týden. Výroba je zastavená zhruba půl roku, firma neplatila například za energie. Vedení podniku jedná s investorem, připravují se podpisy smluv. ČTK to dnes řekl personální ředitel Poldi Antonín Čimera.

Do práce by pak nastoupilo asi 130 lidí, zhruba dvě stovky jich kvůli dlouhodobým problémům se zpožďováním výplat a následnému ukončení výroby společnost opustily.

Pokud se Poldi podaří získat hotovost, vyplatit věřitele, připravit reorganizaci a znovu rozjet výrobu, bude podle personálního ředitele okamžitě hledat nové zaměstnance. “Budeme potřebovat lidi do výroby, to znamená jak oceláře, tak kováře, to budou nejstěžejnější profese,” uvedl Čimera.

Zbývající zaměstnanci dosud dostávali náhradu mzdy od úřadu práce. Tento postup umožňuje zákon o ochraně zaměstnanců při platební neschopnosti zaměstnavatele. Krajský soud také už několik měsíců řeší insolvenční řízení společnosti kvůli několikamilionovým dluhům.

Problémy s výplatou mezd řešila společnost dlouhodobě, předloni v červnu vyhlásili odboráři stávkovou pohotovost a později uspořádali protestní shromáždění. Minulý rok plánovali stávku, kterou ale nepodpořila většina členů odborů.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top