automotive

Novým ekonomickým šéfem Škody Auto bude od srpna Schürmann

Novým členem představenstva Škody Auto zodpovědným za ekonomii bude od srpna Klaus-Dieter Schürmann (52) z VW Užitkové vozy. Nahradí Winfrieda Krauseho (54), který bude naopak nově v představenstvu VW Užitkové vozy zodpovědný za finance a IT. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Schürmann pracuje v koncernu Volkswagen od roku 1990. V roce 1995 se stal prezidentem a výkonným ředitelem společnosti Volkswagen Credit a členem vedení Volkswagen of America. Ve společnosti Volkswagen Financial Services AG byl Schürmann v letech 2000 až 2002 generálním zmocněncem a od ledna 2003 předsedou představenstva. Současně byl také jednatelem vedení Volkswagen Bank. Od září 2008 je členem představenstva společnosti Volkswagen Užitkové vozy.

Krause převzal funkci v představenstvu společnosti Škoda v dubnu 2010. V této funkci se podílel na úspěšné produktové a růstové ofenzivě značky. “Jako člen představenstva za oblast financí Krause významně přispěl ke zlepšení výsledků značky,” uvedl předseda představenstva Škody Auto Bernhard Maier.

Nástup Schürmanna bude druhou změnou po nástupu Maiera do čela sedmičlenného představenstva loni na začátku listopadu, kdy vystřídal Winfrieda Vahlanda. V závěru roku přišel do Škody nový člen představenstva pro technický vývoj Christian Strube.

Škoda Auto loni vyrobila více než jeden milion vozů. V současnosti dodává na trh šest modelových řad. Vedle tří závodů v ČR vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále také na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Zaměstnává celosvětově více než 26.600 pracovníků a je aktivní na více než 100 trzích.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top