personalistika

Novým CEO společnosti VMware bude Raghu Raghuram

Společnost VMware oznámila, že Rangarajan (Raghu) Raghuram se s účinností od 1. června 2021 stává jejím generálním ředitelem a  členem představenstva. Raghuram je ostřílený veterán z oboru a stratég, který v současné době ve společnosti VMware zastává pozici výkonného viceprezidenta a provozního ředitele pro produkty a  cloudové služby.

„Je skvělá zpráva, že se Raghu ujme funkce generálního ředitele VMware. Vykonával manažerské funkce s integritou a přesvědčením a zásadním způsobem přispěl k úspěchu firmy,“ uvedl Michael Dell, předseda představenstva společnosti VMware. „Nyní bude utvářet budoucnost VMware a podporovat digitální fungování zákazníků a partnerů v multicloudovém světě.“

Od roku 2003, kdy do společnosti VMware nastoupil, se Raghuram podílel na jejím strategickém směrování a technologickém rozvoji. Pomáhal rozvíjet hlavní virtualizační byznys, řídil strategii softwarově definovaných datových center, vybudoval a směroval oblast cloud computingu a  transformaci SaaS, hrál klíčovou roli ve strategii fúzí a akvizic a zásadním způsobem se podílel na rozvoji partnerství s Dell Technologies, hlavními poskytovateli cloudových služeb a dalšími strategickými partnery.

„Společnost VMware má na prahu multicloudové éry díky své komplexní softwarové platformě pokrývající cloudy, datová centra a okrajová prostředí jedinečnou pozici, aby pomáhala zákazníkům urychlovat digitální transformaci,“ říká Raghu Raghuram. „Cítím poctu, pokoru a radost, že jsem byl vybrán, abych vedl tuto společnost do nové fáze rozvoje. Máme správná řešení a správný tým a budeme nadále usilovně a odhodlaně pracovat, abychom využili ohromné příležitosti, které se nám nabízí.“

„Po pečlivém hledání a důkladném zvážení dospělo představenstvo k názoru, že Raghu je nejpovolanější osoba k vedení společnosti z pozice generálního ředitele, protože ztělesňuje naši inovativní kulturu, reprezentuje naše hodnoty a má jasnou představu o budoucnosti VMware,“ říká Paul Sagan, hlavní nezávislý ředitel společnosti VMware. „Chtěli bychom také poděkovat Zane Roweovi za to, jak se zhostil role prozatímního ředitele a že bude pokračovat v klíčové funkci finančního ředitele.“

Společnost VMware rovněž oznámila, že Sumit Dhawan byl jmenován prezidentem s odpovědností za veškeré obchodní funkce včetně celosvětového prodeje, partnerství, vztahů se zákazníky, marketingu a  komunikace. Je pro tuto roli ideální osobou díky svým rozsáhlým zkušenostem s budováním a  rozvojem předplacených obchodních modelů a své orientaci na zákazníka. Dhawan v současné době ve společnosti VMware zastává funkci viceprezidenta a ředitele pro vztahy se zákazníky, kde pomáhal navrhnout obchodní strategii pro nové multicloudové a předplacené produkty, které mění způsob, jakým zákazníci mohou konzumovat služby VMware.

Současný provozní ředitel Sanjay Poonen se rozhodl z osobních důvodů po 7 letech společnost VMware opustit. Nejnověji řídil zákaznické služby, dříve byl odpovědný za výpočetní řešení pro koncové uživatele. „Jménem představenstva a celé firmy děkujeme Sanjayovi za jeho významné přispění k úspěchu společnosti VMware a přejeme mu mnoho štěstí v dalším profesním životě,“ uvedl Paul Sagan.

„Chtěl bych poblahopřát Raghuovi ke jmenování generálním ředitelem. Nepochybuji, že pod jeho vedením společnost dosáhne nových met,“ řekl provozní ředitel Sanjay Poonen. „I při mém příštím angažmá budu s radostí sledovat její úspěchy.“

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top