automotive

Nový Volkswagen T-Cross se bude vyrábět ve španělském závodě Navarra

Závod Volkswagen Navarra bude vyrábět model T-Cross, nové kompaktní SUV značky Volkswagen. Informoval o tom Dr. Andreas Tostmann, vedoucí výroby a logistiky značky Volkswagen. Závod, který od roku 1984 vyrábí model Polo, tak poprvé ve své historii rozšíří výrobu o druhý model.

Nový T-Cross sdílí s modelem Volkswagen Polo technickou platformu. Společnou výrobou obou modelů v závodě Navarra lze zvýšit efektivitu
Nový T-Cross sdílí technickou platformu s modelem Volkswagen Polo. Díky výrobě druhého modelu ve španělském závodě vzroste jeho roční výroba – v závislosti na vývoji poptávky – na 350 000 vozů ze současných 244 000 vozů (2017). Zároveň se zvýší počet zaměstnanců o cca 10 procent.

„S výrobou modelu T-Cross v závodě Navarra znovu využíváme flexibilitu a výhody naší globální výrobní sítě. Tím zvyšujeme produktivitu a zajišťujeme nejvyšší úroveň kvality pro naše zákazníky. To je možné i díky intenzivnímu zapojení výroby již do fáze vývoje automobilu,“ říká Dr. Andreas Tostmann, vedoucí výroby a logistiky značky Volkswagen.

Volkswagen rozšíří s novým modelem T-Cross svou nabídku v segmentu SUV, který je nejrychleji rostoucím segmentem evropského trhu. Podle průzkumů trhu se objem segmentu kompaktních SUV v nadcházejících 10 letech přibližně zdvojnásobí. Koncern Volkswagen investuje v závodě Navarra do roku 2019 přibližně jednu miliardu eur do výroby nového modelu T-Cross a modelu Polo, jehož nová generace byla uvedena na trh na konci minulého roku.

 

Emilio Sáenz, vedoucí závodu Navarra ve Španělsku, říká: „Máme velkou radost, že se bude v závodě Navarra vyrábět druhý model. Navíc jsme velmi hrdí na to, že můžeme našimi zkušenostmi přispět k úspěšné výrobě modelu T-Cross – SUV s moderními technologiemi z vyšších tříd, které plně uspokojí požadavky a potřeby našich zákazníků.“

T-Cross, jehož zahájení výroby je plánováno na konec letošního roku, rozšíří nabídku SUV značky Volkswagen. Modely T-Cross, T-Roc, Tiguan, Tiguan Allspace a Touareg představují pět formátů SUV, které bude značka Volkswagen v Evropě nabízet. Nový T-Cross navíc obohatí sortiment SUV v Číně a Jižní Americe.

Díky modulární platformě MQB pro vozy s motorem uloženým vpředu napříč nabízí inovativní a prostorný interiér modelu T-Cross maximální variabilitu a zákazníci budou mít k dispozici široký výběr asistenčních systémů, pocházejících z vozidel vyšších tříd. Sériová výbava zahrnuje systém detekce překážek před vozidlem Front Assist a asistenta pro jízdu v jízdním pruhu Lane Assist. T-Cross s vnější délkou 4107 mm se vyznačuje charismatickým vzhledem a nabízí funkční koncept ve spojení s nejvyšší mírou individualizace.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top