automotive

Nový T-Roc R kombinuje sportovní výkony a styl

Volkswagen představí na mezinárodním autosalonu v Ženevě (7. až 17. března 2019) model T-Roc R, novou vrcholnou verzi úspěšného crossoveru. Vysokovýkonný automobil společnosti Volkswagen R přesvědčí pozoruhodnými výkonovými parametry. Čtyřválcový motor TSI se zdvihovým objemem 2,0 litru poskytuje nejvyšší výkon 221 kW/300 k a maximální točivý moment 400 N.m. Kombinace TSI se sériově dodávanou 7stupňovou převodovkou DSG a pohonem všech kol 4Motion zaručuje suverénní zrychlení bez ztráty trakce. Volkswagen T-Roc R absolvuje sprint z klidu na 100 km/h za 4,9 sekundy a jeho nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h.

Optimální jízdní vlastnosti zajišťuje sportovní podvozek s nižší světlou výškou. Sériově dodávané progresivní řízení přispívá k agilním jízdním vlastnostem a 17“ brzdová soustava zaručuje intenzivní zpomalení. Mezi jízdní režimy byl zařazen také speciální režim Race, který umožňuje mimořádně sportovní jízdu. Dalším výjimečným prvkem je funkce Launch Control, která poskytuje zrychlení s optimalizovanou trakcí, maximálním využitím hnací síly a upravenou charakteristikou systému pro řízení jízdní stability. Před jízdou na limitu lze manuálně deaktivovat elektronicky řízený stabilizační systém ESC.

Sportovní vlastnosti modelu T-Roc R umocňuje originální design interiéru a exteriéru. Podél spodního okraje nově navržené masky chladiče prochází v celé šířce vozidla leskle stříbrná lišta z eloxovaného hliníku. Nárazníky ve specifickém designu jsou navíc lakovány v barvě karoserie. Do přídě jsou integrovány vertikálně umístěné světlomety pro denní svícení. Zadní nárazník má naznačené ventilační otvory v horní části a difuzor R v kontrastní barvě. Verzi R je kromě toho vyhrazena dvojitá výfuková soustava s koncovkami na levé a pravé straně. T-Roc R je sériově vybaven 18“ koly „Spielberg“ z lehké slitiny, na přání jsou k dispozici 19“ kola „Pretoria“ z lehké slitiny s matným lakem v odstínu Dark Graphite a pneumatikami rozměru 235/40 R 19.

Prahové lišty z ušlechtilé oceli nesou logo R, které zdobí také masku chladiče a boční stěny vozidla. Logo R je navíc integrováno do opěradel sedadel. Logo R poukazuje na sportovní původ i na kůží obšitém multifunkčním sportovním volantu s páčkami pro manuální řazení a ozdobným prošíváním v krystalicky šedém odstínu. Sportovní atmosféru umocňuje černé čalounění stropu a uvítací zobrazení na hlavní uživatelské ploše displeje. Pedály jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli.

Nový crossover pro sportovní výkony a životní styl vychází z atraktivního konceptu modelu T-Roc, jehož bylo prodáno již 200 000 vozů. Nový T-Roc R rozšiřuje rozmanitou modelovou řadu kompaktních crossoverů o mimořádně sportovní variantu pro individualisty, kteří kladou důraz na vynikající jízdní výkony a elegantní vzhled.

Předprodej vozu Volkswagen T-Roc R v ČR začne v polovině července, přičemž první vozy se v showroomech objeví na konci letošního září.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top