Informatika

Nové počítače Lenovo Yoga povýšily design udržitelností

Před 10 lety na veletrhu CES společnost Lenovo debutovala svým ikonickým 360stupňovým flexibilním designem pantu na prvním více režimovém notebooku na světě Yoga 2v1, který definoval toto odvětví. Sofistikovaný styl Lenovo Yoga je navržen s ohledem na všestrannost a přenosnost, aby uživatelé mohli plynule přejít z práce do zábavy. Nyní, o deset let později, má Yoga různé podoby
a přináší inovace do éry práce, učení a hraní odkudkoliv.

Společnost Lenovo, světová jednička v PC segmentu, představila svou sedmou generaci notebooků Yoga 2v1 s novým vlajkovým 14palcovým konvertibilním notebookem Lenovo Yoga 9i, ultra přenosným 14 a 16palcovým notebookem Yoga 7i a 13palcovým ekologickým notebookem Yoga 6 z recyklovaných materiálů. Na veletrhu CES společnost Lenovo představila také tři nové spotřebitelské monitory série Q, Lenovo Q27h-20, Lenovo Q27q-20 a Lenovo Q24i-20, které dokonale vyvažují styl a funkčnost pro domácnost.

Ať už spotřebitelé potřebují plnohodnotný multimediální zážitek při hraní her, učení se, seriálových maratónech nebo tvorbě obsahu s výkonným Windows 11, Lenovo má ve své nejnovější nabídce počítačů všechno. Nová zařízení Yoga dokonce umožní lidem přidávat si položky do nákupních seznamů i přes celou místnost pomocí integrovaných inteligentních funkcí, jako je režim Show Mode for PC od Alexa, což je další prvenství z dílny Lenovo. Dalším vrcholem portfolia Yoga v letošním roce je představení progresivní služby Lenovo CO2 Offset Service, která poskytne nejen firmám ale i spotřebitelům, možnost kompenzovat emise uhlíku a přispět k udržitelnější budoucnosti.

Zatímco slavíme výročí skutečného originálu, který obrátil svět osobních počítačů naruby, Lenovo hledí do budoucna tím, že svému spotřebitelskému designu dopřálo elegantní restart. Hrany laptopu jsou pohodlně zakřivené a přinášejí neutrální paletu barev, více recyklovaných materiálů a luxusní povrchové úpravy. Společnost Lenovo, která je rozhodně optimistická, pokud jde o prosperitu v budoucnu, pokračuje ve svém cíli poskytovat „inteligentnější technologie pro všechny“ z pozice lídra – se zaměřením na udržitelný
a inkluzivní design.

Premium posouvá zábavu na maximum – Yoga 9i

Ani letos není výjimkou nová řada Yoga 2v1 s inteligentnější technologií, s cílem přinést uživatelům lepší zážitky. Připravte se na nový konvertibilní Yoga 9i (14”, 7) s Windows 11 a optimalizovanou odezvou procesoru Intel Core i7-1260P 12. generace v kombinaci s grafikou Intel Iris Xe. Design Yoga 9i je navržený ve spolupráci se společností Intel a splňuje požadavky platformy Intel Evo pro odezvu, okamžité probuzení, výdrž baterie a rychlé nabíjení.

Prémiová Yoga 9i přináší vylepšený zvukový zážitek s novými reproduktory, které jsou ještě hlasitější než předchozí generace. Sledujte filmy a poslouchejte hudbu s autentickým zvukem, tak jak to umělec zamýšlel, s vylepšenou otočnou zvukovou lištou se čtyřmi reproduktory Bowers & Wilkins, které se skládají ze dvou basových reproduktorů a dvou výškových reproduktorů nahoře a po stranách pro vylepšený rozsah frekvenční odezvy zvyšující hloubku a čistotu basových efektů. Vychutnejte si oslňující dotykovou obrazovku OLED IPS s rozlišením až 4K s tenkými rámečky a certifikací VESA DisplayHDR 500 True Black pro 100 % přesnost barev DCI-P3. Podporuje také Dolby Vision HDR, který poskytuje ultra živou kvalitu obrazu spolu s kvalitním zvukem Dolby Atmos. Dodává se ve formátu 16:10 a s obnovovací frekvencí 60 Hz pro každodenní používání. Certifikace TÜV Low Blue Light znamená, že je speciálně kalibrován, aby pomohl snížit únavu očí.

Nejvýznamnější aktualizace Yoga 9i může být nejméně zřejmá. Abychom drželi krok s dnešním rušným hybridním způsobem studia či práce, tento konvertibilní notebook přináší na trh také inovace v oblasti produktivity s jednodušším otevíráním jednou rukou pro pohodlí při multitaskingu a netradičním rozložením klávesnice s novým panelem na 1 kliknutí. Funkční klávesy s pěti dalšími klávesovými zkratkami označenými uživatelsky přívětivými ikonkami pro rychlý přístup k často používaným funkcím, jako např.:

 • Zkratka pro přechod do režimu výkonu Smart Power, který umožňuje vyšší výkon nebo delší výdrž baterie v závislosti na tom, co právě děláte – aniž byste si museli pamatovat předchozí kombinaci kláves Fn+Q. Stačí vyhledat ikonu výkonu a aktivovat funkci Smart Power, která optimalizuje životnost baterie systému a chlazení s až 28 W TDP a 75 Wh baterií.
 • Inteligentní funkce rozostření pozadí, která okamžitě pomáhá chránit okolí při videohovorech prostřednictvím Microsoft Teams nebo jiných platforem jediným kliknutím; Chcete-li znovu zobrazit jasný obraz vás a vašeho pozadí, znovu stiskněte tlačítko.
 • Zvuková lišta zabudovaná do 360stupňového pantu Yoga 9i poskytla designérským a inženýrským týmům společnosti Lenovo jedinečnou příležitost přidat inteligentnější funkční klávesu pro změnu zvukového režimu, kterou nazýváme Vibe Check a uživatelům pomáhá lépe vnímat rozdíly mezi odlišnými zvukovými profily a dosáhnout tak větší spokojenosti a zážitku z poslechu pro prakticky jakýkoliv druh zábavy. Vyberte si hudební režim, herní režim nebo filmový režim pro lepší zvukový efekt, který nezkazí atmosféru.
 • Kromě osvětlení Smart Sense, které automaticky upravuje podsvícení klávesnice na základě okolního světla, je zde tlačítko barevného režimu, které uživatelům usnadňuje přepínání vzhledu systému mezi tmavým a světlým režimem prostřednictvím funkce nativních nastavení barev
  v systému Windows, který funguje nejlépe. Kromě toho, že je to odpočinek pro vaše oči, zapnutí tmavého režimu pro OLED displej může potenciálně pomoci prodloužit životnost baterie a hodí se v prostředí se slabým osvětlením.
 • Ve stejném sloupci kláves zjistíte, že čtečka otisků prstů byla umístěna zde, aby se zvýšil komfort a čistší vzhled. Má také FHD infračervenou (IR) kameru s elektronickou uzávěrkou pro zvýšení soukromí, plus pohodlné inteligentní přihlášení se senzorem ke zjištění přítomnosti osoby
  a umožnění odhlášení, když je pryč, a přihlášení, když se vrátí ke svému zařízení.

Co je ještě nového na Yoga 9i? Pro začátek, co tak o 45 % větší touchpad pro lepší ovládání, výkon
a přesnost klikání, plus více portů, včetně dvou portů Intel Thunderbolt 4 a rozšířené Wi-Fi 6E pro rychlé připojení. Notebook je k dispozici v příjemných neutrálních odstínech, jako je Storm Grey a teplý odstín Oatmeal, reflexní boční stěny s vysokým leskem dodávají tomuto vlajkovému notebooku 2v1 nádech elegance. Pro mimořádnou odolnost je tělo vyrobeno z prvotřídního hliníku a přichází s novým designem Comfort Edge, aby bylo přenášení notebooku z místa na místo o něco jednodušší. V krabičce také naleznete Precision Pen 2 s detekcí naklonění nebo e-barevné pero pro všechny ty, kteří píšou poznámky rukou nebo upřednostňují pocit skutečného pera v ruce pro přirozenější a intuitivnější zážitek z kreslení.

Být produktivním nikdy nevypadalo tak dobře – Yoga 7i

Nechte se ohromit všestranností a výkonem notebooku Yoga 7i 2v1 nabízeného ve 14palcové a 16palcové velikosti pro maximální zážitek. Oživte zábavu na plnohodnotné Yoga 7i (14”, 7) s až 2,8K OLED dotykovým displejem se 100 % barevným gamutem DCI-P3 pro vytváření obsahu, ultra živou kvalitu obrazu s Dolby Vision a pohlcující zvuk s Dolby Atmos. Výkon další úrovně procesoru Intel Core i7-1260P 12. generace
a grafika Intel Iris Xe dodává skutečný hybridní procesorový výkon, čímž zvyšuje vaši schopnost dělat to, co chcete bez váhání i díky dlouhotrvající výdrži 71 Wh baterie a rychlému nabíjení Rapid Charge Express. 14palcová Yoga 7i je k dispozici v barvě Storm Grey a v novém klidném odstínu Stone Blue.

Změňte věci k lepšímu s Yoga 7i (16”, 7), která je ideální pro milovníky filmů, geeků, tvůrců obsahu nebo nenáročné hráče, kteří potřebují větší dotykovou obrazovku pro pohlcující zážitek z počítače
s neuvěřitelným zvukem Dolby Atmos. Vychutnejte si až 2,5K LCD 60Hz displej s formátem 16:10 a 100 % barevným rozsahem sRGB pro optimalizovanou technologii TÜV s nízkou mírou modrého světla a Dolby Vision. Tato 16palcová Yoga 7i je k dispozici v barvách Storm Grey a v novém odstínu Arctic Grey. Vyberte si model s 12. generací procesoru Intel Core i7-1260P a integrovanou grafikou Intel Iris Xe pro vynikající odezvu, nebo ještě dokonalejší vizuální obsah a zábavné herní zážitky na 16palcovém Yoga 7i a využijte volitelný procesor Intel Core i7-12700H 12. generace v kombinaci s výkonem další úrovně z nové vylepšené grafické konfigurace Intel Arc A Series (již brzy). Jedná se o první tenký a lehký SKU přenosného počítače svého druhu od společnosti Lenovo, který je určen k Intel Evo verifikaci s pokročilou grafikou, pozoruhodným výkonem TDP 60 W, kapacitou baterie až 100 Wh a funkcí Rapid Charge Express.

Yoga 7i je navržena s novým Comfort Edge pro uhlazený vzhled ve všech režimech, volitelným aktivním perem a dalšími porty včetně Thunderbolt 4, USB Type-A a čtečky karet HDMI/SD – bez ohledu na to jakou velikost nebo konfiguraci si uživatel vybere, bude si užívat:

 • Bezpečnost a pohodlí inteligentního přihlášení s Full HD IR kamerou,
 • Větší 91procentní poměr obrazovky k tělu v porovnání s předchozí generací s výrazným pantem,
 • Vylepšenou ochranu očí díky technologii slabého modrého světla certifikované TÜV.

Pracujte, hrajte si a zároveň pomáhejte planetě – Yoga 6

Intuitivní design, technologie a móda se mění a v některých případech začínají splývat a pokud jste si toho nevšimli, právě teď se hodně mluví o životním prostředí. S novým konvertibilním notebookem Yoga 6 (13”, 7) je Lenovo v mnoha ohledech napřed. Yoga 6 je inspirován všemi způsoby, jakými se v každodenním životě rozhodujeme a které ovlivňují životní prostředí.

Začít žít udržitelněji můžete jednoduchým výběrem notebooku 2v1 v odstínu Dark Teal vyrobeného
z recyklovaných materiálů, včetně krytu z recyklovaného hliníku, nebo krytu potaženého látkou, který je vyroben z 50 % recyklovaných plastů a je ošetřen povrchovou úpravou pro odolnost vůči skvrnám. Jen si pomyslete, že dnešní plastová láhev v recyklačním koši by mohla být zítra použita k výrobě dvou látkových potahů. V napájecím adaptéru bylo použito 30 % recyklovaných plastů. Yoga 6 také neobsahuje rtuť, arsen a brómovaný zpomalovač hoření (BFR) a má certifikaci ENERGY STAR a EPEAT Silver pro splnění norem úspory energie a životního prostředí.

Téměř 25 % bateriových článků Yoga 6 používá plast po spotřebě; dokonce i balení notebooku je tím „nejzelenějším“, jaké jsme kdy na Yoze nabízeli, udržitelné papírové obaly získáváme ze zodpovědně spravovaných lesů certifikovaných FSC. Stejně tak 90 % ochranného polštáře uvnitř boxu bylo vyrobeno z recyklovaného plastu. Kromě toho, že je tento lehký konvertibilní počítač šetrnější k životnímu prostředí, je i výkonný díky procesoru AMD Ryzen 7 5700U a integrované grafice AMD Radeon, nabízí elegantní uživatelské prostředí Windows 11 a super výdrž baterie6 s rychlým nabíjením Rapid Charge Boost.8

Yoga 6 je navržená pro přenos a prémiovou zábavu téměř odkudkoliv, nabízí 13palcový dotykový displej s Full HD poměrem 16:10 pro ostrý obraz s Dolby Vision a dva přední reproduktory DolbyAtmos pro neuvěřitelný zvukový zážitek. Navíc získáte více I/O portů oproti předchozí generaci a na vybraných trzích i volitelné pero.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top