Informatika

Nové koncepty Dell pro hybridní práci

Hybridní práce se pomalu, ale jistě stává novým pracovním standardem. Pracovat na dálku má své nepochybné výhody, ale také úskalí spojená s funkčností, konektivitou a přechody mezi různými zařízeními. Společnost Dell Technologies proto přichází se třemi novými koncepty – technologickými řešeními šitými na míru vzdálené práci.

Možnost připojit se a pracovat odkudkoliv jsou základem hybridní práce. Příjemný zážitek to je však pouze tehdy, pokud jsou přechody mezi jednotlivými místy a zařízeními bezproblémové. Produktivní čas je ten, který je strávený prací s pomocí moderních technologií, a ne řešením problémů s nimi.

Koncept Flow

Přesun mezi jednotlivými pracovišti nebo zařízeními může být velmi rušivý. Najednou se změní nastavení, notebook se dlouho připojuje k nové síti, nefunguje mikrofon, nejde se připojit k externímu monitoru. Co s tím? Koncept Flow je přizpůsobitelné koncepční řešení, které by mohlo odstranit mnoho z těchto frustrací a narušitelů produktivity.

Aby vše fungovalo bezchybně, využívá koncept kombinace technologií jednotlivých zařízení, bezdrátového nabíjení, inteligentních softwarových aplikací a dokovací technologii Wi-Fi 6E. Po příchodu na pracovní místo se tak notebook automaticky připojí k periferiím (monitor, myš, klávesnice) a důvěryhodné síti dříve, než se jeho majitel stihne posadit. Může tak okamžitě začít pracovat tam, kde naposledy skončil. Notebook se během toho bude bezdrátově nabíjet, takže už není nutné lézt pod stolem a šmátrat po kabelu. Funkce detekce blízkosti při odchodu vše automaticky odpojí.

Flow je více než jen vize nebo myšlenka. Koncept už se zkouší a ve spolupráci s partnery dále dolaďuje, tak aby mohl být dalším krokem k bezproblémové hybridní práci.

Koncept Pari

Pokud je řeč o inkluzivním prostředí v hybridním světě, jde hlavně o odstraňování překážek, které brání spolupráci a komunikaci. Všichni by měli mít stejné podmínky, ať už pracují odkudkoliv.

Základním kamenem týmové spolupráce jsou bezpochyby virtuální schůzky. Je jasné, že dlouhé soustředěné sledování kolegů je únavné. Zvlášť pokud je potřeba si během toho dělat poznámky nebo sdílet prezentaci. Touha po interaktivnější komunikaci a snadnějším sdílení byla u zrodu bezdrátové webové kamerky Pari.

Lze ji umístit doslova kamkoli – na kompatibilní displeje, do nabíjecího doku, na stojan, nebo dokonce držet v ruce. Uživatelé tak mohou navázat přímý oční kontakt s lidmi, se kterými hovoří, a mohou snadno sdílet další obsah a úhly pohledu mimo obrazovku. Kamerka je malá a lehká (váží pouhých 30 gramů), ale přesto výkonná. Přenáší video v rozlišení 1080p a je vybavena mikrofonem. Nabíjí se v dokovací stanici, která zajišťuje také soukromí, pokud je zapotřebí.

Koncept Stanza

I malá technologická vylepšení mohou mít velký vliv na naši každodenní práci. Proto se další z konceptů zaměřil na jeden z nejběžnějších aspektů pracovního života – psaní poznámek.

Stanza je nový druh tenkého, lehkého 11″ doprovodného zařízení bez portu, které bylo navrženo výhradně pro usnadnění a zefektivnění procesu psaní poznámek. Záměrně nemá fotoaparát ani reproduktory, aby nedocházelo k rozptylování pozornosti. Je to podobné jako si psát poznámky perem na papír, rozdíl je v mnoha promyšlených funkcích. Stanza umí převést rukopis na text, zaznamenat hlasové poznámky, sdílet texty a pracovat s nimi na dalších zařízeních. Výhodou je také mít všechny poznámky na jednom místě a mít možnost v nich jednoduše vyhledávat.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top