Informatika

Nová velká čtečka elektronických knih PocketBook InkPad Lite

PocketBook představil zbrusu nové čtečky elektronických knih InkPad Lite s displejem E Ink Carta s úhlopříčkou 9,7 palců. Produkt bude v prodeji na podzim 2021. Nové zařízení s velkou obrazovkou s funkcí SMARTlight, vylepšený design a ovládací tlačítka na bočním panelu zaručují uživatelům ještě dostupnější, dokonale komfortní čtení. Díky velké obrazovce, přiměřené ceně a spoustě možností pro práci s textem, například poznámky a záložky v knize, zvýraznění a ukládání důležité části textu nebo používání slovníku, se InkPad Lite stane nepostradatelnou pomůckou pro osobní rozvoj a studium.

Čtečka PocketBook InkPad Lite je vybavena velkou obrazovkou s úhlopříčkou 9,7 palců, která je ideální pro jakýkoli obsah: od krásné literatury po odborné publikace a učebnice. Velká úhlopříčka umožňuje zobrazení většího množství textu na obrazovce a je praktičtější pro čtenáře se zrakovými problémy, kteří si mohou upravit velikost písma podle svých potřeb. Díky technologii E Ink Carta má obrazovka téměř stejný vzhled jako standardní tištěná kniha, a proto je zcela bezpečná pro oči.

Technologie SMARTlight na rozdíl od tradičního nasvícení umožňuje upravit kromě jasu obrazovky i teplotu barev. Uživatelé tak mohou číst nanejvýš pohodlně v jakýchkoli světelných podmínkách a vybrat si teplé nebo studené tóny nasvícení podle své nálady a preferencí. Automatický režim změní nastavení podle denní doby. Čtenáři si také mohou vytvářet vlastní šablony s nastavením jasu a obrazovku ve správný okamžik rychle přizpůsobit svým potřebám.

PocketBook InkPad Lite má nový střízlivý a pragmatický design, který jistě zaujme milovníky klasiky. Hlavní inovací modelu jsou ovládací tlačítka, která se přesunula ze spodní části zařízení na pravý boční panel. Čtečka elektronických knih tak bude pro mnoho uživatelů ještě ergonomičtější a praktičtější. Stránky lze otáčet pomocí bočních tlačítek a díky G-senzoru, který detekuje orientaci obrazovky, je čtečka InkPad Lite vhodná pro praváky i pro leváky. Rozměry čtečky InkPad Lite jsou 236,2 × 173 × 7,9 mm, jedná se tak o jedno z nejkompaktnějších zařízení v této kategorii velikostí obrazovek.

PocketBook InkPad Lite podporuje 19 formátů knih a 4 grafické formáty. Čtečka dokáže otevřít knihy, dokumenty a obrázky v nejoblíbenějších formátech a uživatelé nemusejí ztrácet čas konverzí souborů.

Díky aplikaci PocketBook Cloud a PocketBook Reader mohou uživatelé synchronizovat knihy a celé knihovny mezi různými zařízeními. Služby Dropbox a Send-to-PocketBook společně s integrovanou Wi-Fi navíc umožňují přenos e-knih do čtečky pouhými několika kliknutími.

Čtečka PocketBook InkPad Lite je vybavena výkonným dvoujádrovým procesorem, který poskytuje vysokou rychlost načítání knih, aplikací a plynulé obracení stránek. Baterie s kapacitou 2200 mAh zajistí fungování čtečky na jedno nabití až jeden měsíc.

Doporučená prodejní cena pro český trh je 6 629 Kč.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top