automotive

Nová Toyota Corolla a RAV4 získaly nejvyšší hodnocení v bezpečnostních testech

Letos uvedené modely Toyota Corolla a RAV4 dosáhly maximálního pětihvězdičkového výsledku v nejnovějších přísnějších testech bezpečnosti vozidel (2019) organizace Euro NCAP. Toyota Corolla i RAV4 dosáhly vynikajících výsledků ve všech čtyřech kategoriích Euro NCAP.

Výsledky nové Toyoty Corolla a Toyoty RAV4 v bezpečnostních testech potvrzují přirozenou odolnost podvozku a karoserie vyplývající z architektury TNGA (Toyota New Global Architecture), kde se v široké míře uplatňují výztuhy na klíčových místech a jsou použity prvky z vysokopevnostní oceli k pohlcování a rozptylování energie nárazu mimo kabinu.

V základní výbavě Toyoty Corolla a Toyoty RAV4 je vždy nová (druhá) generace bezpečnostního paketu Toyota Safety Sense, v souladu se strategií automobilky Toyota zpřístupňovat vyspělou bezpečnostní výbavu všem zákazníkům. Součástí uvedeného bezpečnostního paketu je předkolizní bezpečnostní systém (PCS) s rozpoznáváním chodců a cyklistů, adaptivní tempomat (ACC), upozorňování na opuštění jízdního pruhu (LDA) se zásahy do řízení, automatické přepínání dálkových světel (AHB) a systém rozpoznávání dopravních značek (RSA).

Předkolizní bezpečnostní systém Toyoty Corolla a Toyoty RAV4 získal maximální počet bodů v testech za nízkých rychlostí (odpovídajících jízdám po městě), kdy dokázal zabránit nehodě za všech zkoušených rychlostí. Paket Toyota Safety Sense prokázal dobré výsledky i za cestovních rychlostí po dálnici. Při dojíždění pomaleji jedoucího vozu se dokázal vyhnout nehodě za všech testovaných rychlostí. A při dojíždění stojícího nebo zpomalujícího vozidla buďto dokázal střetu zcela zabránit, nebo alespoň zmírnit jeho následky.

Dobré výsledky ukázala i funkce rozpoznávání chodců a cyklistů, která je součástí uvedeného systému: střetům s chodci a cyklisty se podařilo zabránit při testování za všech podmínek, za denního světla i v noci.

Dosažený výsledek jednoznačně dokládá zasazení automobilky Toyota o bezpečnost. Jelikož bezpečnost stojí v centru snah Toyoty vyrábět stále lepší vozy, usiluje automobilka o to, aby se výhody vyspělých technologií neomezovaly pouze na nejvyšší modely v nejlepší výbavě, ale byly k dispozici pokud možno plošně.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top