Informatika

Nová generace infrastruktury pro umělou inteligenci od Pure Storage

Společnost Pure Storage oznámila novou generaci komplexní infrastruktury AIRI//S. Tato infrastruktura vyvinutá společnostmi Pure Storage a NVIDIA je podnikům k dispozici jednoduše a na vyžádání formou služby. Jde o jednoduchou a škálovatelnou infrastrukturu pro všechny fáze zpracování dat v technologiích umělé inteligence.

Firmy si dnes bez ohledu na konkrétní obor svého podnikání ve stále větší míře uvědomují sílu umělé inteligence (AI), která jim umožňuje urychlit inovace a získávat konkurenční výhodu díky odhalování kritických obchodních poznatků. Složitost a rigidita dosavadních infrastrukturních technologií – jak v režimu on-premises (lokálně), tak i v cloudu – však až dosud pro podniky, které chtěly těžit z výhod datové vědy založené na AI, představovala překážku.

Společnost Pure Storage ve spolupráci se společností NVIDIA proto v roce 2018 uvedla na trh AIRI, první referenční infrastrukturní architekturu připravenou na AI. Tato architektura byla vytvořena tak, aby organizacím umožnila snazší a rychlejší využití investic do umělé inteligence a datové vědy a odstranila komplikace spojené se škálováním těchto projektů.

Nyní Pure ve spolupráci se společností NVIDIA oznámil další krok. Právě uvedená nová verze AIRI//S je založena na systémech FlashBlade//S, NVIDIA DGX A100 a uceleném řešení sítě na platformách NVIDIA Quantum a Spectrum. Podnikům poskytuje osvědčenou, jednoduchou a škálovatelnou infrastrukturu pro všechny fáze práce s daty v rámci AI. Infrastruktura AIRI//S je prvním řešením, které zahrnuje nové revoluční systémy FlashBlade//S společnosti Pure, a přináší významný pokrok díky stabilně dostupnému výkonu, hustotě dat i výkonu, energetické účinnosti a škálování.

Hlavní výhody architektury AIRI//S:

  • Snadné použití: Architekturu AIRI//S lze rychle a bezproblémově nastavit, nasadit a spravovat jako komplexní řešení procesů souvisejících s AI. AIRI//S zajišťuje, že týmy pro řízení infrastruktury nebudou zahlceny rostoucími požadavky na technologie spojené s AI. Dále pak umožňuje, aby si specialisté na data zachovali produktivitu, mohli trávit více času vytěžováním obchodně užitečných informací z dat a naopak měli méně starostí o samotnou infrastrukturu.
  • Neomezené škálování výkonu: Infrastruktura AIRI//S je navržena a optimalizována tak, aby poskytovala výkon ve více rozměrech pro všechny fáze zpracování dat v rámci AI. AIRI//S dokáže plynule škálovat úložiště a výpočetní kapacity pro AI, což organizacím umožňuje začít nasazovat aplikace AI v jakémkoli měřítku a rozšiřovat je podle potřeby.
  • Agilní platforma pro AI: Spolu s vývojem prostředí datové vědy související s AI a měnícími se požadavky zákazníků mohou nyní podniky přizpůsobovat svou infrastrukturu AI, aby získávaly konkurenční výhodu díky rychlejším reakcím na proměnlivou dynamiku trhu.
  • Udržitelná a efektivní infrastruktura AI: AIRI//S jako první obsahuje nový revoluční systém FlashBlade//S společnosti Pure Storage. Na základě FlashBlade//S lze infrastrukturu AI provozovat s vyšším výkonem, vyšší hustotou dat/výkonu vzhledem k obsazenému místu, s nižší spotřebou energie a s bezkonkurenční efektivitou datového centra.

Díky využití služeb Evergreen//Forever (dříve Evergreen Gold) a Evergreen//One (dříve Pure as-a-Service) mohou mít zákazníci buď k dispozici vždy nejmodernější infrastrukturu formou předplatného, nebo využívat úložiště v modelu plného předplatného, tedy s účtováním podle skutečné spotřeby.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top