automotive

Norský státní fond po emisním skandálu podal žalobu na Volkswagen

Norský státní fond zažaloval automobilový koncern Volkswagen u německému soudu. Učinil tak v rámci společného kroku s několika dalšími fondy v souvislosti s emisním skandálem největší evropské automobilky, napsala dnes agentura Reuters.

Fond dnes uvedl, že žalobu podal k okresnímu soudu v dolnosaském Braunschweigu. Jde o součást žaloby, kterou podala advokátní společnost Quinn Emanuel jménem institucionálních fondů v souvislosti s emisním skandálem.

Fond má na starosti investování norských příjmů z ropného a plynárenského sektoru a je největším správcem státních peněz na světě. Ve Volkswagenu drží podíl 1,02 procenta a je jeho největším akcionářem, který nemá zastoupení v dozorčí radě podniku. Patří zároveň k dlouhodobým kritikům vládnoucí struktury v německém koncernu, kde rodiny Porscheů a Piëchů drží 31,5 procenta celkového kapitálu, avšak 50,7 procenta hlasovacích práv.

Volkswagen loni v září po zjištění amerických úřadů přiznal, že do vozů s naftovým motorem instaloval software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku. Aféra se po celém světě týká asi 11 milionů naftových aut.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top