automotive

Němci čekají nárůst prodeje osobních aut ve světě na 83,6 milionu

Příští rok by se mohlo v celém světě prodat 83,6 milionu nových osobních aut, což by byl proti letošku odhadovaný nárůst asi o dvě procenta. Ve své prognóze to dnes uvedlo německé sdružení automobilového průmyslu VDA.

Výrazně by se podle šéfa VDA Matthiase Wissmanna měl opět zvýšit počet nových aut prodaných v Číně. Letos se podle odhadů zvýší o 15 procent, v roce 2017 se očekává nárůst o dalších pět procent na celkem 24,2 milionu osobních vozů.

Počet nových prodaných aut se v letošním roce zvyšoval i v dalších zemích, včetně Německa, které je největším automobilovým trhem v Evropě. V listopadu tam úřady zaregistrovaly 276.500 nových vozů, což je o dvě procenta více než ve stejném měsíci loni. Za celý letošní rok by nově registrovaných aut mohlo být téměř 3,4 milionu, což by byl proti loňsku nárůst o pět procent.

“Příští rok očekáváme podobně velký objem trhu,” řekl k výhledu v Německu šéf sdružení VDA. Sdružení zastupuje koncerny jako je Volkswagen, Daimler nebo BMW.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top