automotive

Němci čekají nárůst prodeje osobních aut ve světě na 83,6 milionu

Příští rok by se mohlo v celém světě prodat 83,6 milionu nových osobních aut, což by byl proti letošku odhadovaný nárůst asi o dvě procenta. Ve své prognóze to dnes uvedlo německé sdružení automobilového průmyslu VDA.

Výrazně by se podle šéfa VDA Matthiase Wissmanna měl opět zvýšit počet nových aut prodaných v Číně. Letos se podle odhadů zvýší o 15 procent, v roce 2017 se očekává nárůst o dalších pět procent na celkem 24,2 milionu osobních vozů.

Počet nových prodaných aut se v letošním roce zvyšoval i v dalších zemích, včetně Německa, které je největším automobilovým trhem v Evropě. V listopadu tam úřady zaregistrovaly 276.500 nových vozů, což je o dvě procenta více než ve stejném měsíci loni. Za celý letošní rok by nově registrovaných aut mohlo být téměř 3,4 milionu, což by byl proti loňsku nárůst o pět procent.

“Příští rok očekáváme podobně velký objem trhu,” řekl k výhledu v Německu šéf sdružení VDA. Sdružení zastupuje koncerny jako je Volkswagen, Daimler nebo BMW.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top