automotive

Nedostatek řidičů Bohemia Cargo řeší založením vlastní dopravy

Děčínská spediční firma Bohemia Cargo založila vlastní dopravní společnost, chce si tak zajistit řidiče pro odvoz zboží. ČTK o tom dnes informoval mluvčí podniku Zbyněk Ptáček. Přestože profese je spojena často s nadprůměrným finančním ohodnocením, řidičů je v Ústeckém kraji nedostatek.

Dlouhodobě platí, že řidiči nákladních automobilů jsou žádanou profesí. “Dovoluji si tvrdit, že se to týká nejen Ústeckého kraje, ale i ostatních regionů,” řekl dnes ČTK analytik ústeckého krajského úřadu práce Michal Tuček.

V Ústeckém kraji je aktuálně přes 300 volných míst pro řidiče nákladních vozidel včetně tahačů. Přibližně polovina z toho je podle Tučka v okrese Teplice. V evidenci úřadu přitom jsou uchazeči, kteří by splňovali podmínky pro řízení nákladních vozidel. “V případě řidiče mezinárodní kamionové dopravy se však jedná o natolik specifickou profesi, kterou ne vždy chce každý vykonávat,” uvedl Tuček. Řidiči jsou často dva až tři týdny mimo domov, zvyknout si musí na nepravidelný spánek i nepravidelnou stravu. Problémem u čerstvých držitelů řidičského průkazu mohou být chybějící zkušenosti.

Spediční firma Bohemia Cargo, která přepravuje zásilky do celého světa, chce vytvořit kvalitní základnu pro dopravu. Teď proto založila dopravní společnost Bohemia Wheels, která má pro začátek deset kamionů. “Díky několika letům stráveným za volantem si naprosto přesně uvědomuji, jak těžká profese dálkového řidiče je. Snažím se tedy k jejímu vykonávání poskytnout našim řidičům ty nejlepší podmínky,” uvedl ředitel nové firmy Tomáš Zámostný. Bohemia Wheels má na svém začátku 13 zaměstnanců, z toho 12 řidičů.

Plat lidí za volantem se podle údajů úřadu práce pohybuje od 10.000 korun až do 60.000 korun. “U řidičů mezinárodní kamionové dopravy je rozpětí 25.000 až 60.000 korun,” uvedl Tuček. Čeští řidiči mají možnost uplatnit se i na sousedním německém pracovním trhu, podmínkou je znalost němčiny.,

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top