ČTK

Moravia Steel chce podle tisku koupit slovenské ocelárny

Skupina Moravia Steel, která vlastní Třinecké železárny, a čínský koncern Hesteel Group se zajímají o koupi slovenské divize amerických oceláren U.S. Steel. Napsal to slovenský list Sme, podle kterého žádná ze zmiňovaných společností ale za závod v Košicích nenabídla cenu, která by odpovídala představám americké korporace, byť vyšší nabídku předložila Moravia Steel.

Podle Sme prodej košických oceláren s 11.000 zaměstnanci nebyl definitivně uzavřen, U.S. Steel ji nehodlá prodat za méně než 1,5 miliardy eur (40,5 miliardy korun). List napsal, že Moravia Steel, za kterou stojí slovenští miliardáři včetně podnikatele Tomáše Chrenka, nabídla asi 1,3 miliardy eur (35,1 miliardy eur) a nyní se čeká, zda americká korporace sleví ze svých požadavků nebo některý ze zájemců zlepší nabídku.

U.S. Steel prodej své slovenské továrny, která patří k největším zaměstnavatelům na Slovensku, už v minulosti zvažovala. V roce 2013 ale dostala od slovenské vlády úlevy v oblasti energetiky a ochrany životního prostředí. Výměnou za to se zavázala, že závod na Slovensku si ponechá alespoň pět let a že do konce roku 2016 nebude propouštět. Podnik sice snížil zaměstnanost, podle slovenských úřadů dohodu ale neporušil, protože formálně nepřistoupil k hromadnému propouštění a pracovní místa rušil postupně.

Podle Sme Hesteel Group nabízí za slovenskou divizi U.S. Steel asi miliardu eur (27 miliard korun) a čínský koncern v Evropě již má ocelárnu v Srbsku, kterou v minulosti provozoval U.S. Steel.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top