logistika

Mobilní roboti mohou pomoci automatizovat logistiku ve výrobě

MiR100 a MiR200 jsou roboty od výrobce mobilních robotů Mobile Industrial Robots (MiR), jejichž prostřednictvím mohou výrobní společnosti automatizovat vnitropodnikovou logistiku a optimalizovat výrobní procesy. Aktivity společnosti MiR na českém a slovenském trhu představil Jesper Sonne Thimsen, který řídí obchodní rozvoj Mobile Industrial Robots v regionu CEE.

„V regionu střední a východní Evropy vidíme velký potenciál pro kolaborativní mobilní roboty. Jak lokální, tak nadnárodní společnosti s výrobními zařízeními čelí výzvám v oblasti optimalizace výrobních nákladů. Robotizace se ukazuje být přirozeným východiskem, protože je dostupnější stále širšímu okruhu podniků,“ řekl Jesper Sonne Thimsen, regionální obchodní ředitel v Mobile Industrial Robots.

Kolaborativní mobilní roboty jsou novým segmentem robotického trhu a mohou být odpovědí na nejrůznější výzvy ve středoevropském regionu. Spolehlivě optimalizují interní logistiku, pomáhají eliminovat úzká místa materiálových toků a zvyšují výrobní efektivitu. Návratnost investice je v případě mobilních robotů MiR zpravidla kratší než jeden rok.

MiR100 a MiR200 jsou plně autonomní, kolaborativní mobilní roboty s vestavěnou inteligencí, prostřednictvím které se dokáží bezpečně pohybovat okolo lidí a strojů. Integrované senzory a kamery jim umožňují rychle reagovat na měnící se podmínky ve výrobním prostředí a nalézt vždy tu nejefektivnější cestu do své destinace. Ovládání mobilních robotů MiR snadno zvládnou i operátoři bez předchozích programátorských zkušeností, a to prostřednictvím uživatelsky přívětivého rozhraní chytrého telefonu, tabletu či počítače. Model MiR100 dokáže přepravovat materiál o hmotnosti do 100 kg, model MiR200 až 200 kg. Roboty MiR mohou být snadno osazeny různými moduly včetně zásobníků, polic, zdviží, přepravníků či kolaborativních robotických ramen – v závislosti na požadavcích specifické aplikace.

Jako jediný výrobce mobilních robotů nabízí společnost také MiRHook, tažné zařízení umístěné na mobilním robotu, které umožňuje tahat klece, vozíky či palety. Se speciálním hákem přepraví mobilní roboty až 300 kg (s MiR100) a až 500 kg (s MiR200) nákladu.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top