robotika

Mobile Industrial Robots splnil v roce 2018 plán a téměř ztrojnásobil prodej

Společnost Mobile Industrial Robots (MiR), největší globální poskytovatel autonomních mobilních robotů, ohlásila za rok 2018 nárůst obratu o 160 % oproti roku 2017. Úspěšné výsledky jsou z velké části zásluhou zákazníků z řad nadnárodních společností, jako je například Toyota Motor Corporation. Ta v loňském roce investovala do flotily mobilních robotů, aby optimalizovala vnitropodnikovou logistiku a získala konkurenční výhodu ve výrobě a v dodavatelském řetězci. Přibližně 10 % se na celkovém obratu MiR podílel region střední a východní Evropy (CEE).

„Velké nadnárodní podniky, které byly spokojené s výhodami fungování jednoho robota, nyní investují do celých flotil napříč všemi závody. Některé objednávají naráz i 15 až 25 mobilních robotů,“ řekl Thomas Visti, výkonný ředitel společnosti MiR. „Naše roboty umožňují těmto zákazníkům rychleji se přizpůsobit požadavkům na masovou customizaci, kdy musí výrobce dodávat větší množství menších dávek produktů přizpůsobených náročnějším požadavkům zákazníků. A to vyžaduje mít agilní výrobní prostředí s flexibilní a snadno přizpůsobitelnou logistikou. Naše uživatelsky přívětivé technologie jsou do tohoto modelu ideální.“

„Zákazníci ve střední a východní Evropě se přičinili o přibližně 10 % našeho globálního obratu,“ řekl Jesper Sonne Thimsen, obchodní ředitel Mobile Industrial Robots v regionu CEE. „V roce 2018 se řada velkých společností rozhodla přejít od testování robotů k jejich ostrému nasazení do provozů, zejména v automobilovém a elektrotechnickém průmyslu. Nízká míra nezaměstnanosti a nedostatek pracovní síly na trhu v regionu byly hlavními motivy zájmu o naše kolaborativní roboty, které dokáží převzít monotónní pracovní úkoly a uvolnit lidské pracovníky pro činnosti s vyšší hodnotou. Podniky hledají způsoby, jak automatizovat své procesy aby zůstaly konkurenceschopné a automatizace vnitropodnikové logistiky je pro ně pochopitelně velmi zajímavá. Dobrým příkladem může být společnost Flex, která v regionu nasadila mobilní roboty na několika výrobních zařízeních.“

 

Růst založený na nových produktech a službách

Kromě rostoucích prodejů velkým zákazníkům jako Toyota, která využívá roboty MiR ve svých výrobních zařízeních v USA a Asii, dosáhla společnost rovněž úspěchu se svým produktem MiR500 uvedeným v roce 2018. Globální expanze bude pokračovat i v roce 2019, kdy je v plánu uvedení dalších nových produktů a nábor více než 100 nových pracovníků. Společnost MiR očekává další růst v nových segmentech, které mají potenciál využívat autonomní mobilní roboty.

„V roce 2019 se zaměříme na dodávky těch řešení, jež zákazníci nejvíce vyžadují. To znamená, že ve spolupráci s našimi externími partery a s využitím nového programu „mobile robots as a service“ budeme podporovat podniky, jež si dnes pronajímají vysokozdvižné vozíky či automaticky naváděná vozidla. Tím budeme moci snížit počáteční investici a zatraktivnit naše produkty i těm podnikům, pro které může být finanční stránka pořízení kolaborativních mobilních robotů hlavní překážkou,“ dodává Thomas Visti.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top