Uncategorized

Lenovo představilo nový extrémní Thinkpad

Společnost Lenovo oznámila nejnovější přírůstky do portfolia ThinkPad a ThinkVision. Nejnovější notebook ThinkPad X1 Extreme Gen 5 posouvá výkon na zcela novou úroveň a je vhodný i pro ty nejnáročnější úlohy. Notebook je poháněný nejnovějšími procesory Intel vPro až 12. generace Intel Core i9 H series s operačním systémem Windows 11 Pro a dostupný s nejnovějšími grafickými procesory NVIDIA GeForce RTX Laptop GPUs. Nabízí až 64 GB paměti DDR5 a volitelnými dvěma SSD disky s kapacitou až 8 TB. X1 Extreme Gen 5 nyní také obsahuje technologii Dolby Voice s potlačením šumu řízeného umělou inteligencí a volitelným displejem WQXGA s obnovovací frekvencí 165 Hz a nízkým množstvím modrého světla pro pečlivé tvůrce obsahu.

Lenovo rovněž představuje několik aktualizací svého portfolia notebooků řady ThinkPad T, které reagují na potřeby pracovníků v oblasti produktivity a spolupráce. Rozšířený přechod na displeje s poměrem stran 16:10 s technologií snižující množství modrého světla a s možností FHD kamery v kombinaci se zvukovým systémem Dolby Audio a Dolby Voice zlepšují zážitek ze spolupráce, který je podpořen stabilnější konektivitou díky Wi-Fi 6E a rozšířenými možnostmi WWAN.

Tyto inovace přicházejí poté, co byla společnost Lenovo organizací Corporate Knights opět uznána za jednu z neudržitelnějších společností na světě. Do roku 2025 chce Lenovo získávat 90 % elektřiny pro globální provoz z obnovitelných zdrojů a odstranit z dodavatelského řetězce milion tun emisí skleníkových plynů. Společnost Lenovo se i nadále zaměřuje na snižování dopadu na životní prostředí. Například kryty reproduktorů, držáky baterií a napájecí adaptéry představených notebooků ThinkPad byly vyrobeny s použitím recyklovaných plastů PCC (Post-Consumer Content). Stejně tak notebooky ThinkPad obsahují 90 % recyklovaných a/nebo udržitelných obalů, certifikaci ENERGY STAR a jsou registrovány podle EPEAT, splňující standardy pro úsporu energie a ochranu životního prostředí.

Hybridní pracovní prostředí vyžadují flexibilní a mobilní pracovní prostory. Rostoucí čas strávený na obrazovce zvyšuje tlak na již tak přetížený displej. Proto společnost Lenovo přichází se zcela novým mobilním USB-C monitorem ThinkVision M14d, který váží méně než 600 gramů a nabízí 14palcový displej s velmi úzkým rámečkem a poměrem stran 16:10. Vysoké rozlišení (2240 x 1400) podporuje 100% širokou barevnou škálu sRGB pro lepší vizuální přesnost. Technologie s přirozeně nízkým množstvím modrého světla pomáhá chránit zrak a jednoduché připojení pomocí jednoho kabelu rozšiřuje prostor na obrazu. Usnadňuje tak práci při složitých zadáních a při spolupráci se zákazníky či kolegy.

X1 Extreme přináší chytrost a sílu

ThinkPad X1 Extreme Gen 5 je výkonný stroj navržený tak, aby potěšil všechny uživatele, kteří touží po nejvyšším výkonu ve vysokém rozlišení. Pátá generace přebírá vše, co je u řady X1 Extreme dobré, a vytváří tak nejvýkonnější ThinkPad X1 všech dob. Nové prvky obsahují:

 • Nový 16palcový displej s obnovovací frekvencí 165 Hz, poměrem stran 16:10 a technologií pro nízkou hladinu modrého světla. Dalšími součástmi displeje jsou jas až 600 nitů s rozlišením4K, tovární kalibraci barev a Dolby Vision HDR pro mimořádně živý obraz. Dotyková obrazovka a ovládáním pomocí pera jsou volitelnou funkcí u vybraných skupin.
 • Procesory 12. generace Intel Core H series až do i9 a volitelná technologie Intel vPro.
 • Nové možnosti vysoce výkonné mobilní grafiky díky NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti s 16GB GDDR6. Mezi další možnosti patří NVIDIA RTX 3050 Ti, RTX 3060 nebo RTX 3070 Ti Laptop GPUs.
 • Integrovaná termální pasta z tekutého kovu pro CPU a GPU a chlazení s odpařovací komorou mohou zajistit až 10% nárůst výkonu díky lepší tepelné účinnosti a pomáhají dosáhnout TDP 110W.
 • X1 Extreme Gen 5 lze nakonfigurovat s rychlou pamětí DDR5 4800Mhz až do kapacity 64 GB a dvěma 4TB SSD M.2 PCIe Gen 4 a velkokapacitní 90Wh (watthodinovou) baterií.
 • Čtečka karet SD Express 7.0 podporující nejnovější ultrarychlé paměťové karty SDXC9.
 • Dolby Voice s nejnovější technologií potlačení šumu doplňuje řešení Dolby, zahrnující standardní reproduktorový systém Dolby Atmos a volitelný Dolby Vision na vybraných displejích.
 • ThinkPad X1 Extreme Gen 5 je stejně jako všechny modely ThinkPad X1 připraven podporovat kompletní sadu vyhledávacích funkcí Tile, takže uživatelé mohou najít svůj počítač až po dobu 14 dní, a to i když je vypnutý.

Tato vylepšení ilustrují snahu společnosti Lenovo zdokonalovat konstrukční a technické procesy s cílem maximalizovat výkon a uživatelský komfort.

ThinkPad P14s Gen 3 a P16s Gen 1, nejmobilnější pracovní stanice Lenovo, nabízejí kombinaci výkonu a síly pro profesionální uživatele na cestách. Obě zařízení jsou vybaveny nejnovějšími procesory Intel Core a profesionální grafikou NVIDIA T550, certifikací ISV a perfektně se hodí pro aplikace jako AutoCAD, Revit, SolidWorks a další. Zajišťují spolehlivost a odolnost díky sadě zabezpečení ThinkShield a testování MIL-SPEC, které uživatelé neustále v pohybu potřebují. Oba modely také nabízejí vylepšené funkce pro lepší využitelnost, obsahující širší touchpad, celodenní kapacitu baterie, vylepšenou webkameru s rozlišením FHD, redukci modrého světla a tovární kalibraci barev X-Rite pro věrné podání barev. Novinka ThinkPad P16s Gen 1 díky tenkému a lehkému 16palcovému provedení redefinuje to, co si představujeme pod pojmem výkon a přenosnost. Tento nový model je stejně jako všechny počítače řady ThinkPad P navržen s ohledem na inženýry, architekty a studenty. Displej s poměrem stran 16:10 přináší větší prostor pro prohlížení a tvorbu s mimořádnou ostrostí. Oba modely budou k dispozici v černém nebo hliníkovém krytu v barvě Storm Grey.

Tažný kůň v podobě ThinkPad T

Řada ThinkPad T, poprvé představena v roce 2000, patří mezi nejúspěšnější pracovní notebooky společnosti Lenovo. Již dlouho je tažným koněm portfolia navrženým tak, aby vyhovoval potřebám firemních uživatelů. Dnes Lenovo představuje nový ThinkPad T16 společně s aktualizovanými modely ThinkPad T14s Gen 3 a T14 Gen 3. K dispozici jsou buď s nejnovějšími procesory Intel Core 12. generace s volitelnou technologií Intel vPro, nebo s nejnovějšími procesory AMD Ryzen řady PRO 6000 pro mobilní zařízení s bezpečnostním procesorem Microsoft Pluton, to vše s operačním systémem Windows 11 Pro. Mezi nové funkce patří:

 • Nové 14palcové a 16palcové varianty displeje s poměrem stran 16:10 obklopené úzkým rámečkem na všech stranách. Široká škála možností zobrazení se liší podle modelu a může nabídnout jas až 500 nitů s rozlišením 4K, podporu Dolby Vision HDR a některé jsou vybaveny technologií pro nízkou hladinu modrého světla. U ThinkPad T14s je k dispozici varianta OLED s rozlišením 2,8K. U vybraných modelů je volitelně k dispozici také možnost dotykového ovládání.
 • Mobilní grafiku zajišťuje integrovaná grafika AMD Radeon 600M u modelů AMD nebo až grafika Intel Iris Xe s volitelnou samostatnou grafikou NVIDIA MX 550 nebo RTX 2050
  u modelů Intel.
 • Wi-Fi 6E a volitelná bezdrátová síť WAN Cat16 4G nabízejí rychlé a spolehlivé připojení doma, v kanceláři nebo kdekoliv jinde.
 • Notebooky ThinkPad T14 a T16 jsou nabízeny se dvěma variantami baterie. U modelu T14 je to 39,3Wh varianta pro lidi, kteří hledají zařízení o 0,23 kg lehčí než předchozí generace pro snadnější mobilitu, a 52,5Wh varianta pro ty, kteří chtějí větší výdrž baterie. U modelu T16 jsou k dispozici větší varianty baterií s 52,5Wh a 86Wh.
 • Nová provedení s poměrem stran 16:10 integrují volitelnou FHD kameru nebo infračervenou FHD kameru FHD pro lepší kvalitu videokonferencí s uzávěrkou pro ochranu soukromí.
  U modelů T14 s infračervenou kamerou je k dispozici radarová detekce přítomnosti osob.
 • ThinkPad T14 bude jako první na trhu vybaven novým řešením detekce přítomnosti člověka pouze softwarově s využitím technologie ultrazvukového senzoru, kterou dodává platforma AI Virtual Smart Sensor Platform společnosti Elliptic Labs.
 • Větší 115mm touchpad pro lepší uživatelskou zkušenost.
 • Stejně jako u modelu X1 Extreme Gen 5 i zde je Dolby Voice s nejnovější technologií potlačení šumu přidán k řešením s podporou Dolby, která zahrnují standardní systém reproduktorů Dolby Audio a volitelný Dolby Vision na vybraných displejích.
 • Stejně jako všechny modely X1 jsou i ThinkPady řady T s procesory Intel Core 12. generace
  a sítí Intel WLAN připraveny podporovat kompletní sadu vyhledávacích funkcí Tile, takže uživatelé mohou najít svůj počítač až do 14 dní, a to i když je vypnutý
 • Při hybridní práci je bezpečnost nesmírně důležitá. Pro snadnější přihlašování prostřednictvím Windows Hello je do tlačítka napájení integrována čtečka otisků prstů a všechny modely obsahují Windows Secured.

Proměňte libovolné místo v kancelář

Skvělým doplňkem každého počítače ThinkPad je nový mobilní USB-C monitor ThinkVision M14d. M14d se 14palcovým IPS 2,2K displejem váží méně než 600 gramů, poskytuje extra zobrazovací prostor se stále běžnějším poměrem stran 16:10 a lze jej snadno připojit pomocí kabelu USB-C, který může nabídnout i průchod napájení pro elegantní řešení s jedním kabelem. Díky dvěma portům USB-C, které podporují přenos dat, může M14d fungovat jako rozbočovač USB umožňující připojení podporovaných periferií, jako je externí úložiště nebo smartphone. Ať už jde o přidání druhého displeje v domácí kanceláři, nebo o sdílení obsahu s ostatními v zasedacích prostorech, ThinkVision M14d je navržen pro dlouhodobé používání díky ergonomickému stojanu s nastavitelnou výškou až 11 mm a je vybaven technologií přirozeného nízkého modrého světla, která snižuje namáhání očí. Navíc je dodáván s ochranným pouzdrem, takže jej lze pohodlně vložit do přenosného pouzdra s notebookem.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top