Informatika

Lenovo a Intel pomáhají s výzkumem na Flatiron Institute v New Yorku

Společnosti Lenovo a Intel již delší dobu spolupracují na urychlení konvergence vysoce výkonných počítačových systémů (HPC) a umělé inteligence (AI). Jejich společná technologická řešení nyní pomáhají vědcům na Flatiron Institute v New Yorku řešit řadu vědeckých problémů zcela novým způsobem.

Flatiron Institute podporuje výzkum v různých vědních oborech, které k dalšímu zkoumání potřebují výkonnou infrastrukturu schopnou zpracovat celou řadu extrémně velkých datových souborů. Centrální HPC infrastruktura institutu se skládá ze 17 000 výpočetních jader od společnosti Intel nasazených do serverů Lenovo. Tato kombinace umožňuje vědcům analyzovat velký objem dat nebo simulovat složité fyzikální procesy.

Pomocí přesných datových analýz, modelů a simulací ve Flatiron Institute dosahují pokroku ve svém výzkumu vědci z oblasti biologických věd, astrofyziky, kvantové fyziky či výpočetní matematiky. Nedostatečný výkon a další systémová omezení staré infrastruktury však tento výzkum výrazně zpomalovaly. Společnosti Lenovo a Intel se proto spojily s Flatiron Institute a výrazně zlepšily a rozšířily možnosti jeho infrastruktury v oblasti HPC a AI.

Výzkum na Flatiron Institute je nyní prováděn s pomocí serverů Lenovo ThinkSystem SD530, které jsou osazeny druhou generací škálovatelných procesorů Intel Xeon s technologií IntelDeep Learning Boost. Kombinace těchto prvků dokáže zpracovat až petabyty dat rychleji a efektivněji.

Vzhledem k vysokým požadavkům na výpočetní výkon umístěný na malém prostoru potřeboval Flatiron Institute prostorově koncentrovaný, vzduchem chlazený systém s velkým množstvím paměti. Finální řešení obsahuje rackové servery ThinkSystem SD 530 s technologií Lenovo Neptune Thermal Transfer Module (TTM), kterou dále podporují procesory Intel Xeon Platinum 8268.

Společnosti Lenovo a Intel také rozšířily svou dlouholetou spolupráci v oblasti datových center o nový závazek. Tím je urychlení procesu konvergence mezi HPC a umělou inteligencí a poskytnutí těchto řešení společnostem a organizacím všech velikostí. Rozšířené partnerství se zaměřuje na tři hlavní oblasti: vývoj systémů a řešení, softwarová optimalizace pro HPC a AI konvergenci a zprovoznění kompletních ekosystémů.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top