Informatika

Kyocera získala cenu WorldStar 2021 od WPO

Společnost Kyocera Document Solutions Europe, jedna z předních světových společností zabývajících se komplexním řešením pro správu dokumentů, s potěšením oznamuje, že obal pro automatický oboustranný duplexní podavač multifunkčních tiskáren Kyocera obdržel cenu WorldStar Award 2021 v kategorii Elektronika.

Tuto prestižní soutěž organizuje Světová obalová organizace (World Packaging Organization – WPO) a mohou v ní soutěžit vítězové národních soutěží v obalové technice. Hodnocena je ekologická kompatibilita, hospodárnost, originalita obalových materiálů atd., a vynikajícím produktům je pak udělena známka “WorldStar”. Společnost Kyocera získala toto prestižní ocenění již podesáté.

Jedním ze 17 cílů udržitelného rozvoje je “zodpovědná spotřeba a výroba”. Cenu za obal pro automatické oboustranné duplexní podavače tak získala Kyocera díky použití kartonu jako jediného tlumicího materiálu. Karton používá Kyocera místo plastů, díky tomu snižuje emise oxidu uhličitého a eliminuje únik nebezpečných látek. Složitý tvar podavače vyžaduje, aby byl výplňový materiál navržen jako účinný tlumič nárazů, což díky jedinečné struktuře a relativně úsporné velikosti karton splňuje.

Tento kartonový obal získal také ocenění v kategorii „Průmyslových obalů” v soutěži Japan Packaging Contest, která se konala v roce 2020. Tato soutěž je v Japonsku největší soutěží v obalové technice a koná se pod záštitou Japan Packaging Institute s cílem propagovat vývoj a šíření vysoce kvalitních obalů a balicích technik. Společnost Kyocera, která dlouhodobě plní cíle udržitelného rozvoje, vyvíjí a navrhuje vlastní balení produktů s vysokou funkčností a minimálním vlivem na životní prostředí. Společnost pokračuje ve svém úsilí snižovat objem obalových materiálů a navrhovat obaly šetrné k životnímu prostředí v souladu se svou filozofií založenou na firemním mottu: „Dělat správné věci jako lidská bytost.“

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top