Informatika

Konference Huawei Connect 2023 ukázala cestu k inteligentní transformaci

Průmyslový sektor prochází v posledních letech razantní proměnou a jedním z hlavních hnacích motorů jsou chytré technologie. Která řešení jsou pro jednotlivé firmy nejlepší a jak naskočit na vlnu technologického pokroku se mohli dozvědět návštěvníci konference Huawei Connect 2023. Jejím ústředním tématem se letos stala umělá inteligence. Ta je především důležitým nástrojem pro zvládání stávajících a budoucích výzev v průmyslovém podnikání.

„Začíná se odvíjet nová kapitola inteligentní transformace,“ prohlásil výkonný ředitel představenstva společnosti Huawei, David Wang. Díky rozvoji technologií se totiž firmám otevírají příležitosti, které byly ještě před nedávnem nemyslitelné. S nimi se však pojí i vyšší nároky, například na zpracování a vyhodnocení dat, bezpečnost, či vzájemnou spolupráci systémů. Naštěstí lze v dnešní době napříč celou řadou průmyslových scénářů aplikovat umělou inteligenci, která přinese zrychlení postupů, větší efektivitu a další výhody. Základem je však pevná výpočetní základna, která bude podporovat širokou škálu modelů a aplikací AI pro všechna odvětví. Právě na její konstrukci společnost Huawei nyní intenzivně pracuje.

Půdu pro inteligentní řešení na bázi AI připravuje Huawei již více než dvě desetiletí. Nejprve společnost spolupracovala s průmyslovými partnery na rozvoji informačních a komunikačních technologií se svou strategií „All IP“ na podporu informatizace, poté nasadila strategii All Cloud na podporu digitalizace. Nyní přichází na řadu strategie All Intelligence, která je navržena tak, aby pomohla všem průmyslovým odvětvím co nejlépe využít nové strategické příležitosti spojené s AI. Klíčem k této strategii je zajištění obrovského množství výpočetního výkonu potřebného k trénování základních modelů pro různá odvětví.

Strategie All Intelligence zahrnuje také referenční architekturu pro řízení chytré transformace. Ta je součástí nové bílé knihy s názvem „Accelerating Intelligent Transformation“, která nabízí průmyslovým subjektům praktické rady na co nejefektivnější využití AI. Referenční architekturu společně s řadou souvisejících produktů a řešení představila na konferenci finanční ředitelka Huawei Sabrina Meng. „Hodláme i nadále posilovat synergii mezi hardwarem, softwarem, čipy, edge computingem, zařízeními a cloudem, abychom poskytli půdu pro prosperující ekosystém,“ vysvětlila Meng. „Naším konečným cílem je pomoci uspokojit rozmanité potřeby různých odvětví v oblasti výpočetní techniky s umělou inteligencí.“ Vyzdvihla přitom i spolupráci s partnery napříč celým průmyslovým a technologickým ekosystémem, bez které by výsledný úspěch pravděpodobně nebyl možný.

Urychlení inteligentní transformace pro všechna odvětví

Premiéru si v rámci akce odbyl Huawei Atlas 900 – nový výpočetní superklastr pro umělou inteligenci. Čerstvý přírůstek v portfoliu výpočetních produktů Huawei Ascend využívá zcela novou architekturu, která je optimalizována pro trénování modelů umělé inteligence s více než jedním bilionem parametrů.

Inovativní architektura tohoto řešení výrazně zvyšuje jeho celkový výpočetní výkon a posouvá rychlost a efektivitu trénování základních modelů na zcela novou úroveň. Společnost Huawei navíc vsadila na své silné stránky v oblasti výpočetní techniky, úložišť a sítí s cílem maximalizovat spolehlivost. Ta je pro trénování masivních základních modelů nesmírně důležitá. Tento přístup navíc výrazně rozšířil možnosti nepřetržitého trénování modelů z několika dnů na měsíc nebo více.

„Stojíme na prahu nového inteligentního světa, který před námi skrývá obrovské příležitosti a výzvy,“ prohlásil David Wang. Návštěvníkům zároveň představil devět nových chytrých průmyslových řešení založených na zmiňované referenční architektuře inteligentní transformace. Tato řešení, na kterých Huawei pracovala společně s partnery, jsou navržena tak, aby splňovala specifické potřeby různých průmyslových odvětví, včetně finančnictví, státní správy, výroby, elektrické energie či železniční přepravy.

Příkladem již nyní probíhající inteligentní transformace na základě nově představených řešení je spolupráce Huawei se společností China West Airport Group (CWAG). CWAG doposud implementovala více než tři desítky chytrých řešení pro bezpečnost, provoz či služby. Například nástroje pro pozemní odbavení na základě aktuálních letových informací, dat o pasažérech a stavu zdrojů zvýšily efektivitu pozemního odbavení o 20 % a zkrátilo dobu odbavení o 17 %. „Společně můžeme pomoci všem průmyslovým odvětvím stát se inteligentními, a to mnohem rychleji,“ shrnul David Wang.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top