automotive

Koncepční model GR Super Sport Concept se objeví na 24 hodin Le Mans

Tým Toyota GAZOO Racing v rámci 86. ročníku závodu 24 hodin Le Mans odhalil koncepční model GR Super Sport Concept. Supersport příští generace, poprvé představený letos v lednu na autosalonu v Tokiu 2018, používá technologii hybridního elektrického pohonu, kterou Toyota ladí v rámci světového šampionátu vytrvalostních soutěží (WEC) FIA.

Souběžně s tím Toyota zahájila vývoj příští generace svého supersportu. Využívá přitom nejmodernější hybridní elektrické systémy a technologie pro snižování spotřeby paliva, které tým TGR WEC otestoval a postupně vypiplal v průběhu šesti let při účasti ve vytrvalostních automobilových soutěžích a nyní je prezentuje v konečném špičkovém balení.

Koncepční model GR Super Sport Concept je poháněn dvojitě přeplňovaným agregátem V6 a systémem Toyota Hybrid System-Racing (THS-R), jenž disponuje systémovým výkonem 1000 koní, stejně jako závodní speciál TS050 Hybrid LMP1.

„Účast v soutěžích světového vytrvalostního šampionátu, který je jednou z nejnáročnějších sérií napříč celým motoristickým sportem, a účast v závodu Le Mans, který je jedním z nejkultovnějších závodních podniků vůbec, nám pomáhá posouvat vývoj naší špičkové technologie hybridního elektrického pohonu a umožňuje přenášet takto získané poznatky do vlastních sériových vozů. Automobilový průmysl vstupuje do epochy velkých změn a my nepolevujeme ve své snaze vyrábět zajímavá a atraktivní vozidla. Zajistíme, aby se z našich vozů nestalo jen další spotřební zboží – bez ohledu na to, jak se automobily postupně mění vlivem elektroniky a digitálních technologií,“ říká Šigeki Tomojama, prezident GAZOO Racing Company.

Model GR Super Sport Concept bude vystaven během 86. ročníku závodu 24 hodin Le Mans ve „Fan Village“ týmu Toyota GAZOO Racing.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top