automotive

Kodiaq nabídne rekordní prostor pro zavazadla až 2065 litrů

Nový sportovně užitkový (SUV) model Škody Auto Kodiaq nabídne zavazadlový prostor o objemu 720 až 2065 litrů, což je nejvíce v této třídě. Škoda dnes zveřejnila první fotografie interiéru vozu, který bude mít světovou premiéru ve čtvrtek v Berlíně.

Délka vozu je 4,7 metru a šířka 1,88 metru. Jako první model Škody bude Kodiaq vybaven na přání i třetí řadou sedadel. Díky možnostem sklápění, podélného posunu zadních sedadel a nastavení sklonu opěradel se může interiér auta přizpůsobit počtu osob i množství zavazadel.

Možný konkurent Hyundai SantaFe nabízí při stejné délce zavazadlový prostor o základním objemu 585 litrů a po sklopení zadních sedadel pak po střechu 1680 litrů. U Hondy CR-V je to 589 respektive 1669 litrů při délce 4,6 metru a šířce 2,1 metru

Interiér vozu Kodiaq působí výrazně a robustně. Přístrojová deska sází na přehlednost. Je rozdělena na dvě symetrické zóny určené pro řidiče a spolujezdce. Desku rozdělují výrazné vertikální výdechy ventilace. Dva prostřední obklopují rozměrný displej palubního informačního systému. Jeho hrany pokračují v horní části přístrojové desky a tvoří trapézovitý motiv, připomínající podobný detail na přední kapotě vozu.

Kodiaq slibuje více než 30 chytrých řešení Simply Clever. Mezi ty patří ochrana hran dveří, elektricky ovládaná dětská pojistka v zadních dveřích nebo opěrky hlavy poskytující oporu při spaní. Na přání bude dodávaný také vyhřívaný věnec volantu.

Kodiaq se široké veřejnosti poprvé představí na autosalonu v Paříži na přelomu září a října. Prodávat se začne v příštím roce. Je sedmým modelem značky, mezi které vedle menšího SUV Yeti, patří Citigo, Fabia, Rapid, Octavia a Superb. Škoda loni vyrobila přes jeden milion vozů. Patří do skupiny Volkswagen.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top